ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN ENGELLERİ AŞIYORUZ

2011 yılında Ankara’da yaşayan Hataylıları biraraya getirerek Hatay’a hizmet amacıyla kurulan Hatay Birlik Vakfı’na bağlı Hatay Şube Başkanlığı, Antakya Belediyesi ve Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği desteğiyle ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü araç dağıtımı yapıldı.
ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN ENGELLERİ AŞIYORUZ
Antakya Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleşen akülü araç teslim törenine, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Birlik Vakfı Şube Başkanı Mehmet Gülen, Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdal Uğurlu, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı İnci Özal ve akülü araçları teslim alacak engelli vatandaşlar katılım gösterdi.Hatay Birlik Vakfı Şube Başkanı Mehmet Gülen akülü araç teslim töreninde yaptığı açıklamada; “ Hatay Birlik Vakfı’nın amaçlarından biri olan, 4 yıllık ve üstü yüksekokulu kazanan Hataylı olup ailece Hatay’da yaşıyor olmak şartını taşıyan ve maddi imkânı yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir. Vakfımızda halen 73 öğrenci burs almaktadır. Ayrıca engellilerimize imkânlar ölçüsünde akülü araç temini sağlıyoruz. Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği ile yaptığımız görüşmeler neticesinde tespit edilen engelli vatandaşlarımıza akülü araç desteği sağlıyoruz. Vakıf olarak geçtiğimiz yıl Nisan ayında iki, Aralık ayında 3 engelli vatandaşımıza akülü araç desteği sağladık.
 
 
Bugün ise Hatay Birlik Vakfı olarak, Antakya Belediye Başkanlığımızın ve Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneğimizin desteğiyle Mehmet Sürmeli, Hatice Umur, Mehmet Balsever, Balkız Yıldırım ve İbrahim Duran adlı 5 engelli vatandaşımıza daha akülü araçlarını teslim ediyoruz. Hizmetlerimiz bundan sonra da imkânlarımız dâhilinde devam edecektir.” dedi.Akülü araç teslim töreninde açıklamalarda bulunan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Antakya Belediyesi olarak sadece temel hizmetleri yapmakla kalmayıp sosyal belediyecilik yaparak hizmet sunmaya devam ediyoruz. Engelsiz bir yaşam için engelleri hep birlikte aşıyoruz. Engelli kardeşlerimize destek olmak amacıyla akülü araç teslimatında bulunuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırma adına hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bu anlamlı hizmetten dolayı Hatay Birlik Vakfımıza, Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneğimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.Konuşmaların ardından akülü araçlar törenle engelli vatandaşlara teslim edilirken, katılımcılar günün anısına hep birlikte toplu hatıra fotoğrafı çekildi.