ERGİN ÇİFTÇİLERİN ÜZERİNDEKİ YÜK AZALTILACAK

 Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, çiftçilerin girdileri üzerinde yükün azalması için önümüzdeki dönemde çalışmalar yapılacağını belirtti.
ERGİN ÇİFTÇİLERİN ÜZERİNDEKİ YÜK AZALTILACAK
Ergin, Antakya Ziraat Odasını ziyaret ederek, yönetim kurulu üyeleri ve çiftçilerle bir araya geldi.
     Hatay'a yapılan yapılan yatırımların gecikmeli olduğunu ifade eden Ergin, şöyle devam etti:
     ''Yıllar önce siyasi iktidarların yapması gereken yatırımları 8,5 yıllık dönem içerisinde Ak Parti gerçekleştirmeyi başardı. Bu yatırımları yapmak için kasanızda paranızın olması lazım. 2002 yılı öncesinde çiftçinin ve ülkenin durumu çok kötü durumdaydı. Ekonomik krizden dolayı bırakın yatırım yapmayı çalışanlarının bile aylığını vermede zorlanan bir hükümet vardı. Ancak AK Parti ile her şey değişti.
 
     Kentimizde, tarım sektörünün kalkınması için 3 ayrı baraj inşası aynı anda devam ediyor. Ovada bulunan toprakların değeri 1'e 10 arttı. Barajların tamamlanması sonrasında topraktaki verim daha da artacak. Çiftçilerin yüzü daha fazla gülecektir. Çiftçilerin girdileri üzerinde yükün azalması için önümüzdeki dönemde çalışmalar yapacağız.''
     Ülkenin geleceğine zarar getirecek adımları atmadıklarının altını çizen Ergin, Türkiye'nin menfaatinin her şeyin önünde olduğunu kaydetti.
     Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli de, Türkiye genelinde yapılan yatırımlar içinde Hatay'ın daha fazla hizmet görmesinden dolayı oldukça memnun olduğunu belirtti.
     Toplantıya, Ak Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, Merkez İlçe Başkanı Kudret Özbakış, Hatay milletvekili adayı Adem Yeşildal ile çok sayıda partili katıldı.
     Ergin, seçim çalışmaları kapsamında İskenderun ilçesini ziyaret ederek iş adamlarıyla bir araya geldi.