ERGİN HATAY'DA

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Salı günü gece yarısı Antakya'ya geldi
ERGİN HATAY'DA
Suriye'li mültecilerin kaldığı çadır kentlere Türk ve yabancı siyasilerin ziyaretleri sürüyor..
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile Hatay'ın Altınözü ilçesindeki Suriyeli sığınmacıların barındığı çadırkentte incelemelerde bulundu.
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Jagland, “Buradaki durumdan çok etkilendim. Bir yandan insanların ne kadar zor koşullar altında yaşadığını, diğer yandan da Türkiye’nin bu kadar ciddi bir felakette nasıl destek verdiğini görüyoruz” dedi. Bakan Ergin de sığınmacıların temel arzusunun; çatışmaların sona ermesinin ardından ülkelerine dönmek olduğunu belirtti.
Ergin:" İnsani ihtiyaçlar karşılanıyor. Ancak bu insanların temel arzusu kendi köylerine dönmek istiyorlar. Sınırın hemen öte tarafında akrabaları var. Kan akıyor, gözyaşı akıyor. İnsanlığa karşı işlenen bu cinayetlerin bitmesini bekliyorlar." 
ERGİN HATAY'DA haberi 06 Şubat 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  59935 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle