Ergin iddiaları yalanladı

Adalet Eski Bakanı Sadullah Ergin, kendisi hakkında bugün bir gazete çıkan tamamen yalan haber üzerine bir basın açıklaması yaptı. Ergin, açıklamasında haberin hayal ürünü olduğunu belirterek, yazılanların gerçek dışı olduğunu söyledi.
Ergin iddiaları yalanladı
Ergin konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti; "29 Haziran 2015 tarihli Sözcü Gazetesi’nde “Sadullah ERGİN Cemaate Çalışmış” başlığı ile verilen habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. Ankara 2. Ağır Ceza mahkemesinde görülmekte olan bir davada bilgi notu içinde bir tanık ifadesinde “Fettullah Gülen’in bir dönem avukatlığını da yapmış olan A.ve bu şahsa ait o dönem avukatlık bürosunda birlikte çalıştıkları Avukat R. ve benzeri hukukçular bir mutfak çalışması yapıp bu çalışmayı AK Parti’nin hukukçu milletvekillerine özellikle ve kendisinin bakan olmadan önce Pensilvanya’da Fettullah Gülen’i ziyarete giden Hatay Milletvekili AK Parti Eski Grup Başkanvekili Adalet Eski Bakanı ……..’e bu çalışmalar dikte edilerek bu kanunların çıkmasında öncülük edilmiştir. Bu gibi kanunlar TBMM’de kabul edilmeden evvel örgüte ait gazete ve televizyonlar özellikle de haber programlarında değişik haberler yaptırılarak yapmış oldukları çalışmalara zemin hazırlamışlardır. Bu konularda örgütün diğer medya organlarındaki elemanları da aynı çalışmaları göstermişlerdir” şeklinde beyanda bulunmuştur. İfade içeriği benim açımdan gerçek dışıdır. TBMM’de görüşülen tüm yasalarla ilgili olarak, akademik camia, STK’lar ya da yasadan etkilenecek taraflar TBMM’de ulaşabildikleri ihtisas komisyonu üyelerine, milletvekillerine, grup başkanvekillerine, genel başkan yardımcılarına talep ve önerilerini iletirler ve yasama sürecine dahil olurlar. Bu girişimler yasama sürecinin bir parçasıdır ve dünyanın her parlamentosunda bu faaliyet görülür.. Ancak bu taleplerden ihtisas komisyonlarının ve TBMM Genel Kurulu’nun kabul ettikleri bir anlam ifade eder. Habere konu anlatım soyut ve gerçek dışıdır. Somut bir veriye ve elde edilmiş bir sonuca dayanmamaktadır. Grup Başkanvekili ve Bakan olarak görev yaptığım süre içerisinde partimin ve hükümetimin bilgisi ve oluru dışında bir tasarruf yapmam söz konusu olmayıp bu iddianın pratiği de mümkün değildir. Yasama faaliyetlerini yaptığımız dönemde parti ve hükümet politikaları ile Avrupa Konseyi , Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Venedik Komisyonu kararları temel referans kaynaklarımız olmuştur.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
Ergin iddiaları yalanladı haberi 29 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu Reklam Danışmanı adına  tarafından  1675 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle