ERHAN AKSAY FUTBOL TURNUVASI DAYANIŞMA YEMEĞİ

- Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya'ya yakışır bir turnuva düzenlediklerini söyledi.
ERHAN AKSAY FUTBOL TURNUVASI DAYANIŞMA YEMEĞİ
 Savaş, Hidro Tesislerinde düzenlenen ''Erhan Aksay Futbol Turnuvası Dayanışma Yemeği''nde yaptığı konuşmada, 4 gün süren ve kortej yürüyüşü ile başlayan aba güreşi müsabakaları ile son bulan festivalin Antakya'ya yakışır bir etkinlik olduğunu ileri sürdü.
 
         
     Festivalde emeği geçen izleyicisinden yabancı misafirlere kadar herkese teşekkür eden Savaş şöyle devam etti:
     ''Bu gün bizim için gurur gecesi. 4 gün süren festival Antakya'ya yakışan bir şekilde düzenlendi. Bu yıl özellikle futbolda kaliteyi daha da nasıl arttırırız onun hesaplarını yapıyoruz. 38 takım ile 144 maç süren turnuvada belki tam istediğimiz hedefe ulaşamadık ama oldukça önemli bir mesafe aldık. Her takımın temsilcisinin görüşlerini alacağız.
 Eksik gördüğünüz kısımları ve önümüzdeki turnuvada görmek istediğiniz kuralları yazmanızı istiyoruz. Önümüzdeki yıl daha mükemmel, rahmetli Erhan Aksay'ya yakışır bir turnuva nasıl yaparız. Bu turnuvada başından sonuna kadar nasıl ahenkli bir yönetim sergileriz. Sizin yazacağınız düşünceleriniz önümüzdeki yılın kurallarını tüzüğünü oluşturacak.''
                   
     Savaş, turnuvanın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek ''Demek ki emeklerimiz boşa gitmedi. Hatay'ın kurtuluşuna yakışır bir festival yaptık daha da iyisini yapacağız'' diye konuştu.
     Erhan Aksay'ın eşi Meziyet Aksay ise müthiş bir onur ve gurur yaşadığını ve çok mutlu olduğunu kaydederek, ''Her yıl buraya koşturarak geliyorum. Çok daha uzun yıllar bu turnuvanın devam etmesini diliyorum ve davam da edecek'' dedi.
 
 

     Etkinlik turnuvaya katılan bütün takım temsilcilerine çeşitli hediyeler verilmesi ile devam etti.
     Etkinliğe turnuvada yer alan takım sporcuları, yöneticileri ile Antakya Belediye başkan yardımcıları katılım gösterdi.