ERTELENEN HUZURDA BULUŞALIM YÜRÜYÜŞ Ü DÜZENLENDİ

Türk Polis Teşkilatının 166. Kuruluş Yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında 10 Nisan'da yapılması planlanan ancak olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenen ''Huzurda Buluşalım Yürüyüşü'' gerçekleştirildi.
ERTELENEN HUZURDA BULUŞALIM YÜRÜYÜŞ Ü DÜZENLENDİ
  MOBESE binası önünde başlayan ve Antakya Belediyesi Mehter Takımı'nında katıldığı yürüyüş Atatürk Caddesi'nde son buldu.
     Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, burada düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, devletin demokratik otoritesinin meşru gücünü temsil eden, vatandaşın can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olan emniyet teşkilatının bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin temel kurumlarından biri olduğunu söyledi.
     Köklü bir geçmişi olan emniyet teşkilatının büyük bir birikimi ve tecrübesiyle çağın yeniliklerini ve demokratik değerlerini özümseyerek üstlendiği ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
 
 
 
     ''Asayişin, huzur ve güvenliğin hukuk kuralları içerisinde gerçekleşmesinin teminatı olan polislerimiz her şart altında görevlerini başarıyla yerine getirmektedir. Güvenliğin, huzurun olmadığı yerde diğer başarılardan söz edilemeyeceği açıktır. Mutlu birey, huzurlu toplum idealimizi en üst düzeye taşımak için hep beraber var gücümüzle çalışıyoruz. Bu konuda ilimizde polisimizin üzerine düşen görevi en iyi şeklide gerçekleştirdiğini görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Araç, gereç bilgi ve teknoloji kullanımıyla eğitim seviyesi bakımından dünyanın en gelişmiş imkanlarına sahip polis teşkilatımız, bir yandan caydırıcılığıyla suç işlenmesini önlerken, diğer yandan işlenen suçların faillerini çağdaş yöntemlerle kısa sürede yakalama yeteneğine kavuşmuştur.''
     Lekesiz, Hatay'da toplumsal huzur ve güvenliği bozmaya çalışan bütün suç ve suçlularla kararlı mücadelelerinin bundan sonra da taviz vermeden süreceğini belirtti.
 
 
     İl Emniyet Müdürü Kılıç da, Türk polisinin, hizmetinde olduğu vatandaşına şefkatle yaklaşan ve onun tüm değerlerine saygı duyan, milli birlik, bütünlüğü korumayı kendine amaç edinen kararlı bir teşkilat olduğunu kaydetti.
     Teşkilatın, bilişim ve teknik alt yapısını tamamlayarak, araç ve gereçlerini yenileyerek, uluslararası ilişkilerini geliştirdiğini, suçla mücadeleyi esas alarak, strateji çalışma grupları oluşturduğunu vurgulayan Kılıç, uygulamaya konulan Toplum Destekli Polislik hizmetiyle de ihtisaslaşmayı yaydığını söyledi.
     Konuşmaların ardından ''Polis Haftası'' kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen atış, voleybol ve futbol yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerini AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin ve Orhan Karasayar verdi.
     Daha sonra resmi geçit töreni gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında törene katılanlara Antakya Oteli'nde kokteyl düzenlendi.
     Etkinliğe, Garnizon Komutanı Albay Semih Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vedat Çolak, kurum müdürleri ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.