ERZİN DERESİ PİSLİK İÇERİSİNDE

Erzin’de geçtiğimiz yıl başlatılan çalışmalarda İsalı Deresi Islah çalışmaları kapsamında 2845,88 metrelik alan ıslah edilmişti. 
ERZİN DERESİ PİSLİK İÇERİSİNDE
9,5 Milyon TL. lik eski parayla 9,5 Tirilyonluk proje, ihaleyle bir firmaya verilmişti. Hürriyet Mahallesi’nden Bahçelievler Mahallesi’ne kadar uzanan güzergahta yapılan çalışmalarda dere üzerine taş döşemesi yapılmıştı. İsalı Deresi üzerinde yaklaşık 1 yıl süren çalışmalar tamamlandı. Sağanak yağışlarda ortaya çıkan ve sel felaketi riskini azaltması beklenen dere, kötü bir görünümle bırakıldı. Çöp kutularının bulunduğu dere üzerinde otların kesilmediği görülüyor. Basında çıkan haberlere yetkililer her zamanki gibi sessiz kaldığını ifade eden vatandaşlar, “Dereyi Hatay Valisi mi gelip temizlesin?” diyerek sitemde bulunuyor.
 
Derede farklı aralıklara merdiven yapılmadığına dikkat çeken vatandaşlar, “Dereye Allah korusun birisi düşse, nasıl kurtaracağız. Her 50 metreye merdiven yapılması lazım. Yetkililer her işi yarım bırakıyor, tam yapmıyor. Dere içerisi pislikten geçilmiyor. Derenin ter temiz olması lazım. Vali mi kalkıp gelip temizleyecek? Bu nasıl yöneticilik?” şeklinde konuştu. İlçenin yatırım alamadığını söyleyen vatandaşlar, “Spor salonu ağır aksak ilerliyor. Kültür sarayı ahır oldu, meçhul. Derenin hali içler acısı. Sanayinin ne olacağı belli değil. Bu hizmet bize bedava gelmiyor. Ödediğimiz vergiler bazen yol, hastane olarak bize dönüyor. Bu para neticede bizim paramız. Kimsenin bizim paramızı çar çur etmeye hakkkı yok. Bu dereyi kim ihaleye verdiyse, gelsin bunu temizlesin” diye konuştu.