ERZİN TERMİK SANTRAL KARŞITI PLATFORM SÖZCÜSÜ SÖKMEN

ERZİN TERMİK SANTRAL KARŞITI PLATFORM SÖZCÜSÜ SÖKMEN: ''İLÇEMİZİN GELECEĞİNİ KARARTACAK TERMİK SANTRALE İZİN VERMEYECEĞİZ''
ERZİN TERMİK SANTRAL KARŞITI PLATFORM SÖZCÜSÜ SÖKMEN
Erzin Termik Santral Karşıtı Platform Dönem Sözcüsü Necdet Sökmen, ilçenin geleceğini karartacak ''Doğalgaz Çevrimli Termik Santral'' kurulmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
     Sökmen, platformu üyeleriyle birlikte Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdiği basın toplantısında, ilçeye toplam 6 adet termik santral yapılmasının düşünüldüğünü, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK) Aşağı Burnaz Köyü yakınındaki araziye bir şirketin termik santral kurulmasına izin verdiğini öğrendiklerini kaydetti.
     Aşağı Burnaz Köyü'nün vatandaşların deniz ve mesire yeri olarak yararlandıkları tarım bölge olduğunu ifade eden Sökmen, şöyle devam etti:
     ''EPDK tüm tepki ve eylemlerimize rağmen bir şirkete deniz ve verimli topraklara sahip Aşağı Burnaz Köyü yakınlarında 'Doğalgaz Çevrimli Termik Santral' kurulması için lisans verdiğini öğrendik. Bakanlık ve firma yetkilileri defalarca ilçeye gelerek vatandaşı ikna etmeye çalıştılar. Ancak, bunu başaramadılar. Bu iş oldu bittiye gelecek bir konu değil. Yeşil Erzin olarak bilinen ilçemizin geleceğini karartacak termik santrale izin vermeyeceğiz. 3 gün boyunca çeşitli toplantı ve eylemler yaparak halkı daha bilinçlendireceğiz. Enerji açığı olduğunu biliyoruz. Bunu hidroelektrik ve rüzgar enerjisi ile neden yapmıyorlar? Bu kadar kıraç ve kullanılmayan araziler varken neden birinci derece tarım bölgesi ve pırıl pırıl denizi olan ilçemiz seçildi onu anlamış değiliz.''
     Ellerinde pankartlarla sloganlar atan platform üyeleri olaysız dağıldı.