ERZİN'DE NARENCİYE FESTİVALİ HAZIRLIKLARI

ERZİN'DE NARENCİYE FESTİVALİ HAZIRLIKLARI -KAYMAKAM YÖNDEN: ''ERZİN'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞ GÜNÜ OLAN 8 OCAK'TA NARENCİYE FESTİVALİ DÜZENLEYECEĞİZ'
ERZİN'DE NARENCİYE FESTİVALİ HAZIRLIKLARI
Erzin Kaymakamı İskender Yönden, Erzin'in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 8 Ocak'ta ''Narenciye Festivali'' düzenleyeceklerini söyledi. 
     Yönden, makamında Belediye Başkanı Kasım Şimşek ve diğer sivil toplum kuruluş temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantıda, ilçenin narenciye ile tanındığını, ancak şu ana kadar ''Narenciye Festivali'' yapılmadığını kaydetti. 
     Kentlerin tanıtımında fuar ve festivallerin önemine değinen Yönden, şöyle devam etti: 
     ''Geçen haftalarda merkeze bağlı Gökdere köyünde gerçekleştirdiğimiz 'Zeytinyağı Festivali' büyük beğeni kazandı ve ulusal basın ve yerel basında yerini aldı. Halbuki bölgenin narenciye deposu olan ilçemizde şimdiye kadar narenciye tanıtımı amacıyla festivalinin yapılmaması büyük eksiklik olmuştur. Bundan sonra ivedi olarak oluşacak komiteyle Erzin'in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 8 Ocakta Narenciye festivali düzenleyeceğiz. Bir komite oluşturacağız. Festivale ünlü bir sanatçısının gelmesini sağlayacağız. Ayrıca, spor gösterileri ve portakal ile yapılan tüm ürünlerin yarışması yapılacak.'' 
     Toplantıya, ETSO Başkanı Bekir Soylu, ETÜB Başkanı Bestami Özmen, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Kaya, ERNAR Kooperatifi Başkan Yardımcısı Tayfur Karaman, Yeşilkent Sulama Kooperatifi Başkanı Mustafa Vural, Ziraat Odası Başkanı Akın Özer, Eryılmaz Narenciye Soğukhava Deposu Sahibi Tarık Eryılmaz katıldı.