Erzin'de şehit ağaçlarına ne oldu

Hatay'ın Erzin ilçesinde yayın yapan yerel Erzin’in Sesi Gazetesi sahibi Atila Kalleci, yetkililere isyan etti. 'Şehitlere saygıları yok' diye sitemde bulunan Kalleci, emniyet önünde sökülen şehit ağaçlarını sordu.

Erzin'de şehit ağaçlarına ne oldu
Erzin’de Kaymakamlığın önünden Emniyet Müdürlüğüne kadar uzanan ağaçlar vardı ne güzel di değil mi? gölgesinde bekleyerek bir çay içiminde gündem sohbeti yaptığımız mülki idare amirliğinde işimiz varsa onun altında beklediğimiz, Üzerindeki yazıyı her okuduğumuzda içimizden fatiha suresinide akabinde dile getirdiğimiz ağaçlar?
Harbiden o ağaçları Hatırlayan var mı ? Hani şu dalları büklüm büklüm olan, hani ağaçların gövdelerinde asılı, sarı bir plaka üzerine siyah bir yazı tonuyla kişi isimleri yazılı; bu vatan için bir insanın en kıymetli varlığı; canını feda eden şehitlerin, İlçeye bıraktığı son miras olan ağaçlar? Hatırlayamadınız mı ? Hani Bize kanal yapılıyor bunları özenle koruyabileceğimiz bir yerde muhafaza edeceğiz, kanal yapım projesi tamamlanınca yine aynı yere dikeceğiz ve şehitlerimizin anısını yaşatacağız diyerek kaldırdıkları ve daha sonra ini – tini belli olmayan ağaçlar..
Sanırım şimdi hatırladınız?Şimdi Soruyorum Yetkililere; Yahu kardeşim proje biteli kaç ay oldu ağaçlar nerde? 
Yoksa kestiniz de bizim mi haberimiz yok? Yoksa yarın bir gün, “yandı bitti kül oldu” şeklinde bir basın açıklamasıyla mı karşılacağız? Şehitler bu vatan için canlarını tereddüt etmeden bağışladılar da, biz kırk yılda bir doğru iş yapıp onları anmak adına bu ağaçları diktikte,şimdi sahip çıkamadık mı ? Yok canım!..Bu kadar vurdum duymaz olamayız!.. Olamayız Dedim de Öyle, Değil Mi? Yani her açıdan bakıldığında bunu yapamayacağımızı düşünüyorum. 
Eee… Aynı yere dikilecekse eğer, Erzin Belediyesi neden ağaçların bulunduğu bölgede yol ve kaldırım çalışması yaptı?  Yoksa o kocaman ağaçları Kaymakamlığın bahçesinde saksı da mı yetiştirmeyi düşünüyoruz?
Şimdi yetkililerden açıklama bekliyoruz. Saygılarımla