ERZİN'DE TRAFİK TOPLANTISI

ERZİN KAYMAKAMI YÖNDEN: ''TRAFİK DENETİMLERİNİ KÖYLERDE DE ARTIRACAĞIZ''
ERZİN'DE TRAFİK TOPLANTISI
Erzin Kaymakamı İskender Yönden, kazaların köylerde de arttığına dikkat çekerek, ''Trafik denetimlerini köylerde de artıracağız'' dedi.
     Yönden, kaymakamlık ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle, İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen trafik toplantısında yaptığı konuşmada, kazaların yüzde 94-5'inin insan kaynaklı olduğunu söyledi.
     Son yıllarda kazaların büyük çoğunluğunu motosikletlerin oluşturduğunu ifade eden Yönden, şöyle devam etti:
     ''Köydeki vatandaşlar, 'Nasıl olsa buralarda polis ve denetim yok. Dileğim gibi araç kullanırım' şeklinde düşünceye sahipler. Gelişmiş ülkelerde polislerin varlığını hissedemezsiniz. Polis olsa da olmasa da kurallara mutlaka uymak gerekir. Bu nedenle, bundan böyle trafik denetimlerini köylerde de artıracağız. Özellikle plakasız ve gürültü kirliliği yaratan motosikletleri toplayacağız. 15 gün içinde 10 kaza olmuş, bunun 8'i motosiklet kazası. Ayrıca 11 yaşında bir polis memurunun oğlu da yaşamını kaybetti. Bu konuda herkesin kurallara uymalarını bekliyoruz.''
     Yönden, okul önlerinde trafik polisleri ve sinyalizasyonları artıracaklarını da sözlerine ekledi.
     Toplantıda, Trafik Şube Müdürü Komiser Soner Vural ise trafik kuralları hakkında bilgi vererek, denetimleri artıracaklarını söyledi.
     Toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Fatih Taze, İlçe Emniyet Müdürü Ali Fuat Bozkurt, Erzin Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Vural, köy ve mahalle muhtarları, okul müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. 


ERZİN'DE TRAFİK TOPLANTISI haberi 05 Aralık 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  86225 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle