ERZİN’İN İÇLER ACISI HALİ

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:calibri,sans-serif; font-size:15px">Saadet Partisi olarak se&ccedil;ime girecek olan B&uuml;y&uuml;k Birlik ve Saadet Partisi Milli İttifak Hatay Milletvekili adayları, se&ccedil;im ziyaretlerini Erzin ve D&ouml;rtyol il&ccedil;esinde esnaf ve dernek ziyaretleri ile yoğun bir şekilde s&uuml;rd&uuml;rd&uuml;.</span>
ERZİN’İN İÇLER ACISI HALİ

Antakya Habib-i Neccar camiinda İmam Hatip Liseleri arası bölge hutbe yarışması programına katılan Saadet Partisi heyeti ardından Erzin ve Dörtyol ilçesinde seçim gezilerini devam ettirdi. Günün sonunda Antakya’ya gelen partililer Özkan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.Erzin’de esnaf, dernek ve bazı gazete ziyaretlerinde bulunan adaylar, Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Metin Yeşilkaya, Mustafa Ertaç, Atila Erol ve partililer, gittikleri yerlerde Erzin’in yeteri kadar yatırım alamadığından dolayı yakınan ve Osmaniye’ye bağlanmak isteyenlerin serzenişleri ile karşılaştılar.Saadet Partisi 1. sıra Milletvekili Adayı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Sahipsiz şehirde herkes Osmaniye'ye bağlanma derdinde olduğunu, Milli Görüş belediyeleri ve Saadet kadroları yönetimde olsaydı bu durumların yaşanmayacağını belirterek gittikleri yerde projelerini anlattı.Erzinli kardeşlerimizin sorunlarını gördükçe çok üzülüyorum diyen Çalışkan, “Görüyorsunuz Erzin, Osmaniye’ye bağlanmak istiyor. 10 binin üzerinde imza toplanmış ve Erzin ile Osmaniye Ticaret ve Oda başkanları ile STK’lar bu konuya sıcak bakıyor.Halk diyor ki; İlçede Kanalizasyon var arıtması yok. Binlerce TL harcandı otogar yapıldı ama bir türlü açılmıyor. Asbestli borulardan su içiyoruz. İlçe Hatay'a bağlı olduğu için 112’yi aradığında Hatay il merkezi çıkıyor. Ağır hastalar Hatay'a sevk ediliyor. Kalp krizi geçiren bir hasta 120 km mesafedeki hastaneye sevk ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda kalp krizi geçiren arkadaşları olmuş. Artık canımıza tak dedi. Biz bunun için Osmaniye’ye bağlanmak istiyoruz” dediler.Bölgenin stratejik coğrafi konumu ve üretim açısından potansiyeli olmasına rağmen yetkililer bu konuda bir çalışma içerisinde olmamışlar. Ekonomi sıkıntı içerisindeki halk, tarımında bitme noktasında olması ve yeteri kadar yatırım almadıkları için çok dertli. Biz geldiğimizde daha önce ülkenin dört bir yanını donattığımız fabrikalar, üretim ve desteklemeler ile yeniden Erzin’i canlandıracağız, ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

ERZİN’İN İÇLER ACISI HALİ haberi 11 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  3705 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle