ESERLERDEN HATAY DA PAYINI ALACAk

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:times new roman,arial; font-size:16px">Orman ve Su İşleri Bakanlığı&nbsp;bir gelenek haline getirdiği topl</span><span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:times new roman,arial; font-size:16px">u a&ccedil;ılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu &ccedil;er&ccedil;evede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından &uuml;lke genelinde yapımı tamamlanan, 2,4 milyar lira yatırım bedelli 175 eser hizmete alınacak. 23 Aralık &Ccedil;arşamba g&uuml;n&uuml; Ankara&rsquo;da Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından toplu olarak hizmete alınacak eserlerden Hatay da payını alacak.</span>
ESERLERDEN HATAY DA PAYINI ALACAk

Ülkenin geleceğinin ve refahının dev barajlara, geniş ormanlara, sulanan bereketli topraklara bağlı olduğunu vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Biz de bu şuurla asırlık hayalleri gerçeğe dönüştürmek için çalışıyor, milletimizin hasretle beklediği projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede eserlerimizle destan yazdığımız son 13 yılda 100 milyar TL’den fazla yatırım yaptık ve Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırdık” diye konuştu.13 yıllık sürede 284 adedi baraj olmak üzere 3.002 adet yeni tesisi ülkeye kazandırdıklarını belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yine bu dönemde toprak ve suyu ağaç korur dedik, daha yeşil bir Türkiye için 3 milyar 350 milyon fidanı toprakla buluşturduk.  Tabii hayatın devamına önem verdik, korunan alanlarımızı arttırdık. Meteorolojide teknolojik bir dönüşüm gerçekleştirerek hava tahmin oranlarımızı yüzde 90’ın üzerine çıkardık” dedi.Hizmet zincirine her yıl yeni halkalar ilave ettiklerinin altını çizen Prof. Dr. Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:“Bakanlık olarak her yıl tesisleri toplu olarak hizmete aldık. Daha önce 10.10.2010’da 110, 11.11.2011’de 111, 12.12.2012’de 112, 11.12.2013’te 113, 30.11.2014’te 114 dev eseri hizmete aldık. Bu yıl da aralarında barajlar, içme suyu, sulama, atıksu arıtma ve taşkın koruma tesisleri ile ağaçlandırma, ormancılık, milli park ve meteoroloji projelerinin yer aldığı 2,4 milyar TL’ye mal olan 175 dev tesisi Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile birlikte hizmete alacağız.”Ülke genelinde hizmete alınacak bu tesislerden Hatay’ın da payına düşeni aldığını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Hatay’da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı 6 adet taşkın koruma tesisini tek paket altında yani tek tesis olarak bu açılış merasimi ile hizmete alacağız” değerlendirmesinde bulundu.Hizmete alınacak DSİ’ye ait eserlerin taşkın koruma tesislerinden oluştuğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “DSİ tarafından tamamlanan tesisler ile Hatay’da, 3 ilçe ve 2 beldeyi taşkın zararlarından koruyacağız. Ayrıca bu açılış merasiminde Bakanlığımıza bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce tamamlanan Deniz Kaplumbağası Rehabilitasyon Merkezi’ni de hizmete alacağız. Yine Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni orman yolları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi, gibi çalışmalarda hizmete sunulacak. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 37 milyon TL’yi geçiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

ESERLERDEN HATAY DA PAYINI ALACAk haberi 21 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1075 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle