ESKİ ADALET BAKANI ERGİN HATAY DA ETKİNLİKLERE KATILDI

Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, ülkede olduğu gibi Hatay'ın da önemli bir değişim, dönüşüm ve gelişim içinden geçtiğini söyledi.
ESKİ ADALET BAKANI ERGİN HATAY DA ETKİNLİKLERE KATILDI
 AK Parti birinci sıra milletvekili adayı Ergin, Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde yapılacak olan atölyeler ve konferans salonu inşaatı projesinin tanıtım etkinliğinde yaptığı konuşmada, Hatay'da son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştiğini belirtti.
     Şehrin altyapısından hava ulaşımına kadar pekçok sorununun çözüme kavuşturulduğunu ifade eden Ergin, şöyle devam etti:
     ''Ülkede olduğu gibi Hatay'da da önemli bir değişim, dönüşüm ve gelişim içinden geçiyor. Kentin altyapısı inşa ediliyor. Hava ulaşımı ile ilgili sorunları 2007 yılı sonunda terminal hariç çözmüştük. Birkaç ay önce terminalimizi hizmete almak suretiyle önemli bir kazanım sağladık. Bağlantı yollarımız, şehirdeki sulama alt yapısına ilişkin 3 tane baraj inşası ve kentsel dönüşüm açısından önemli çalışmalar, kültür varlıklarını sergileyebilmek için müzemizin ihalesi yapıldı. Bunlar sevindirici gelişmeler ama bu şehrin tarihi dokusunu da ayağa kaldırabilmek için Antakya Belediyemiz ve Valiliğimiz çok yoğun gayretler sarf ediyor. Tarihi dokusuyla Antakya'yı gelecek nesillerle buluşturacak önemli restorasyonlar başladı.''
 
     Ergin, kentin değişim dönüşümünün süreci içerisinde güzel eserler ortaya koyan Index Grup Üst Yöneticisi Erol Bilecik'e hem ticaretteki Türk ekonomisine sağlamış olduğu katkılar hem de istihdam ve ürettiği katma değerden dolayı teşekkür etti.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da, hayırsever Bilecik'e eğitim, kültür, ekonomi ve sportif alanlarda kente yaptığı katkılar nedeniyle minnettar olduklarını kaydetti.
     Bilecik ise, daha önce yaptırdığı okula 4 katlı atölye binası ile 250 kişi kapasiteli modern bir konferans salonu kazandırmak için çalıştığını kaydetti.
     Atölye ve konferans salonuyla ilgili inşaatları önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Bilecik, eğitime desteklerinin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.
     Konuşmaların ardından 4-19 Nisan tarihleri arasında Hatay Beşiktaşlılar Derneği tarafından düzenlenen masa tenisi turnuvasında dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Daha sonra Müslüman, Yahudi ve Hristiyan dinlerine mensup 120 kişiden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu konser verdi.