ESKİ ADALET BAKANI ERGİN HATAY DA İNCELEMELER YAPTI

 Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, ''Kentimize daha çok turistin gelmesi ve esnafımızın gelirini arttırması için çalışıyoruz'' dedi.
ESKİ ADALET BAKANI ERGİN HATAY DA İNCELEMELER YAPTI
  Ergin, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve beraberindekilerle birlikte, Uzun Çarşı'da bulunan ve 300 yıl önce yapıldığı tahmin edilen Kurşunlu Han'da incelemelerde bulundu.
     Kurşunlu Han'ın restore edilerek güzel bir görünüme kavuşturulması için çalıştıklarını ifade eden Ergin, bu kapsamda, burada yapılabileceklerle ilgili esnafla bir araya geldiklerini ve düşüncelerini almaya önem verdiklerini belirterek, ''Kentimize daha çok turistin gelmesi ve esnafımızın gelirini arttırması için çalışıyoruz. Kötü görünümdeki bu tarihi hanı restore ederek, turistlerin uğrak yeri olacak bir yer haline getirmeyi amaçlıyoruz'' diye konuştu.
 
     Vali Lekesiz de kentin üzerindeki tozun pasın kaldırılması, tarihteki ışıltılı günlerine döndürülmesi için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını kaydetti.
     Kurşunu Han'ın da kentte sürdürülen restorasyon çalışmalarının en önemli yerinde bulunduğunu ifade eden Lekesiz, burasının bir an önce güzel bir görünüme kavuşturulması gerektiğini belirtti.
     İl Özel İdare bütçesine restorasyonun için ödenek koyduklarını vurgulayan Lekesiz, bunu tarihe ve kültüre karşı bir sorumluluk olarak gördüklerini söyledi.
     Esnafı sıkıntıya sokmadan restorasyonu yapmak istediklerini belirten Lekesiz, amaçlarının Kurşunlu Han'ı eskiden olduğu gibi ihtişamlı günlerine yeniden kavuşturmak olduğunu kaydetti.
     Esnaf ise iş yeri sahiplerinin mağdur edilmemesini istedi