ESKİ ADALET BAKANI ERGİN İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Adayı Sadullah Ergin, ''Bu seçim, istikrarı koruma adına çok önemli'' dedi.
ESKİ ADALET BAKANI ERGİN İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
 Ergin, partisinin İskenderun ilçe teşkilatı tarafından Yelken Kulübünde düzenlenen istişare toplantısında, 12 Haziran'da yapılacak seçimin önemine değindi.
     AK Parti hükümetinin, halka hizmet etmeyi düşündüğünü ve bu doğrultuda çalıştığını belirten Ergin, şöyle konuştu:
     ''Bu seçim, istikrarı koruma adına çok önemli. İstikrarın korunması için bir dönem daha milleten yetki istiyoruz. Bugün birileri çıkmış uzayı, güneşi, dünyayı vaat ediyor. Geçmişte herkese üç anahtar verdiler. Bunların onlardan farkı yok. Sonra kaçıp gittiler. Ülkemiz son yıllarda her alanda atağa kalktı. Rakamlar ve hizmetler ortada. Millet en doğruyu çok iyi görüyor artık. Türkiye dünyanın en büyük ekonomisi sırlamasında 16. sıraya geldi. Hedefimiz, ülkemizi daha ilerilere taşımak. Türkiye bu coğrafyada rol model bir ülke oldu. Ülkede hukukun üstünlüğünü, demokrasinin gücünü artırmak, siyaseti kurumsallaştırmak, demokrasiyi kökleştirmek için de önemli reformlar gerçekleştirildi. Bunlar kolay olmadı.''
     Ergin, ülke genelinde olduğu gibi Hatay genelinde de altyapıdan, ulaşıma, sağlıktan eğitime ve birçok alanda önemli hizmetler yapıldığını söyledi.
     İskenderun'un Doğu Akdeniz'in parlayan yıldızı konumunda olduğunu ifade eden Ergin, ''Limanın özleşmesi bölge ekonomisini canlandıracak. Bölgede iş adamları yatırım yapacak yer bulamıyor. Sizler hiç merak etmeyin istikrar sürdüğü müddetçe hizmetlerde gelemeye devam edecek'' dedi.