ESKİ ADALET BAKANI ERGİN SEÇİM ÇALIŞMALARI

 Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, sanayisi ile gelişmekte olan Payas beldesinin ilçe olması için seçimlerden sonra yoğun bir çaba sarf edeceklerini belirtti.
ESKİ ADALET BAKANI ERGİN SEÇİM ÇALIŞMALARI
Ergin, AK Parti Hatay milletvekili Adayı H.Bayram Türkoğlu ile birlikte Payas'da bulunan seçim bürosu önünde halka hitp etti.
     İktidarları döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Ergin, ''AK Parti iktidarı döneminde birçok sorunu çözdük. Yeni çalışmalarla 12 haziran seçimlerinden sonra çıkarılacak olan bir yasa ile 16 il Büyük Şehir statüsüne kavuşacak. Büyükşehir olacak illerden birisi de Hatay. O zaman Payas beldesinin de ilçe olması için çaba sarf edeceğiz'' dedi.
 
    
     Çıkarılacak olan yasaya nüfusu 30 binden büyük olan beldelerin de ilçe olması için bir hazırlık yapıldığını belirten Ergin, şöyle devam etti:
     ''Payas sanayi yönüyle günden güne nüfus yoğunluğu artıyor. 2002 öncesinin yatırımcıların korktuğu, üretim ve yatırımın bulunmadığı bir dönem olması nedeniyle işveren bu bölgelere gelmekte zorlanıyordu. Ancak AK Parti iktidarıyla bunlar değişti. Şimdi firmalar bu bölgede yatırım yapacak arsa bulamıyorlar. İktidarımız döneminde Türkiye'nin yanı sıra Hatay'da da önemli hizmetlerin yapıldı. Hatay kabuk değiştiriyor. Yerel yönetimlerle bu büyümenin karısında hazırlıklı olmadırlar. Bizde bu düşünce ile Payas'ın inşallah 2014 mahalli seçimlerine ilçe olarak girmesi için mücadelemizi devam ettireceğiz.''
 

     AK Parti Adayı Bayram Türkoğlu da kentin kalkınması, gelişmesi ve hak ettiği noktaya gelmesinin herkesin ortak hedefi olduğunu belirterek, 12 Haziran da hep birlikte bu kadroyu inşallah ehline teslim edecektir dedi.