Eski komutan veda etti yeni komutan göreve başladı.

 Vali Lekesiz her iki komutanı birlikte kabul etti.
Eski komutan veda etti yeni komutan göreve başladı.
İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı Kd. bnb. Cihan Batırel yeni görev yerine gitmek üzere ilimizden
ayrılmadan önce veda ziyaretleri kapsamında Vali M. Celalettin Lekesiz'e veda ederken yerine gelen yeni Komutan Bn. Özden Dürüst de yeni görevine başlamadan önce Vali Lekesiz'e ziyarette bulundu.
Cuma gün öğleden sonra gerçekleşen ziyaret sırasında konuşan Vali Lekesiz, her iki komutanı yeni görevlerinde başarı diledi.
Hatay'ın pek çok açıdan özellikleri olan, ülkeye zenginlik katan bir il olduğunu ifade eden Vali Lekesiz, tüm kurum ve kuruluşlarımızın uyum ve ahenk içerisinde çalışmasının önemine vurgu yaptı. Binbaşı Cihan Batırel'in ilimizde başarılı bir çalışma sergilediğini kaydederek hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Lekesiz, İstanbul'dan ilimize atanan Binbaşı Özden Dürüst'e de yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulunarak, 'Tüm kurum ve kuruluşlarımızla uyum ve ahenk içerisinde görev yapacağınıza inanıyorum' dedi. Komutanlar da kabulden dolayı teşekkür ederek Vali Lekesiz ile bir süre sohbet ettiler. Vali Lekesiz, ziyaretin anısına Binbaşı Batırel'e Hatay ipeğinden yapılmış tablo hediye etti.
Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı Kıdemli Binbaşı Cihan Batırel, Yarbay rütbesine terfi ederek, Ankara Sahil Güvenlik Komutanlığı'na atanırken, daha önce İstanbul'da görev yapan Bnb. Özden Dürüst de İskenderun Grup Sahil Komutanlığı görevine getirildi.