Esnaf ve Sanatkârlara Müjdeli Haber

İstanbul Hatay Günleri dönüşü HESOB Başkanı A.Kadir TEKSÖZ, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Ali KANLI, Mobilyacılar Odası Başkan Yardımcısı M. Şakir BATMAZ; Adalet Bakanı Sadullah ERGİN’i makamında ziyaret ederek Hatay’la ilgili konularında fikir alış verişinde bulundular.
Esnaf ve Sanatkârlara Müjdeli Haber
Antakya Yeni Sanayi Sitesinde MOBESE Sistemine kavuşturulması için bu konuda İçişleri Bakanı Muammer GÜLER’i arayarak en kısa süre içerisinde Mobese’nin Yeni Sanayi Sitesine yapılması kararlaştırılmıştır. 
YAKLAŞIK 700.000 TL BİR YATIRIM  Narlıca’ ya yapılacak olan Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesinin Hızlandırılması, bu konuda Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat ERGÜN aranmış ve kısa bir süre içerisinde ihalesinin yapılacağı müjdesi alınmıştır. Projesi devam eden Ayakkabıcılar Sanayi Sitemizin ödeneği çıkartılmış Proje teslim edilir edilmez İhalesinin yapılacağı sözü alınmıştır. Antakya Ticaret ve Sanayi Odasının önderliğinde yapılacak olan ve HESOB’un da ortak olduğu Mobilya Ortak Kullanım Atölyesi için görüşülmüş ve Projenin temel atım törenin hızlandırılması talebimiz istişare edilmiş ve gerekli görüşmeler yapılmıştır. Bu konuda yakın bir tarihte ihalesiyle ilgili Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin bir açıklamada bulunacaktır. Bütün bu çalışmalarda ve desteklerinden dolayı Adalet Bakanı Sadullah ERGİN’e Hatay Valisi M. Celalettin LEKESİZ’e Esnaf ve Sanatkârlarımız adına sonsuz Teşekkürlerimizi sunarız.”