Eylem Hazırlığındaki 6 Kişi Gözaltına Alındı

 Vali Lekesiz, İlimizde Suriyeli sığınmacıların kaldığı yerlerde bombalı saldırı ve kaçırma eylemi hazırlığı içerisinde olduğu bilgisi alınan bir gruba yönelik operasyonda M.Ö., M.K., Ö.R., F.B., İ.A.E. ve İ.T. isimli şahısların yakalanarak gözaltına alındığını kaydetti.
Eylem Hazırlığındaki 6 Kişi Gözaltına Alındı
Vali Lekesiz,  Valilik bahçesinde düzenlediği basın toplantısında; ilimiz Reyhanlı İlçesi’nde gerçekleşen iki ayrı patlama olayı ile ilgili olarak, olayın asli ve tali faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmaların güvenlik ve istihbarat birimlerimiz tarafından titizlikle sürdürülmekte olduğunu ifade ederek, diğer yandan
 
 İlimizde Suriyeli sığınmacıların kaldığı yerlerde bombalı saldırı ve kaçırma eylemi hazırlığı içerisinde olduğu bilgisi alınan başka bir gruba operasyon yapıldığını, bir süredir istihbarat ve güvenlik birimlerimiz tarafından takip edilen şahısların eylem yapma emarelerinin güçlenmesi üzerine şüphelilere yönelik olarak 21 Mayıs 2013 günü emniyet ve jandarma birimlerimizin ortak gerçekleştirdiği operasyonda M.Ö., M.K., Ö.R., F.B.,İ.A.E. ve İ.T. isimli şahısların yakalanarak gözaltına alındığını söyledi.