FARKINDALIK ARTTIRMA TOPLANTISI

 Ticari Uyuşmazlıklarda arabuluculuk  farkındalık arttırma toplantısı” Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
FARKINDALIK ARTTIRMA TOPLANTISI

Gerçekleştirilen toplantıya Toplantıya, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcısı Nazım Kara, Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Hatay Barosu Başkanı Sinan Akgöl, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri katıldı.Toplantının açılış konuşmalarından birini yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Taraflar arasındaki hukuk uyuşmazlıklarında davaların uzun sürmesi maddi ve manevi açıdan taraflara ciddi zararlar verdiğini ifade etti. Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri ise yaptığı konuşmada İş dünyasındaki hukuki uyuşmazlıkların Türkiye'nin önemli sorunları arasında yer aldığını kaydetti. Kuseyri, Arabuluculuk Kurumunun devreye girmesi ile birlikte sorunların hızlı ve etkin şekilde çözüme bağlaması ekonomik ve sosyal kalkınma bakımından da oldukça rahatlatıcı bir unsur olacağını belirtti. Arabuluculuk kanunu ile birlikte sanayicilerin, esnafların tacirlerin ve vatandaşların uyuşmazlığa düştüğünde mahkemeye gitmeden kendi çözümünü kendilerinin bulabileceğini ifade ederek, tarafların kendi kararını kendilerinin vereceklerini söyledi. Hatay Barosu Başkanı Sinan Akgöl, arabuluculuğun Türk milletine yabancı bir uygulama olmadığını belirttiği konuşmasında,“Türk toplumu var olduğu günden bu yana kültürünün getirdiği bir haslet ile başkalarının ihtilaflarına, başkalarının sorunlarının çözümüne sürekli katkıda bulunmak isteyen bir yaratılışa sahip. Dolayısıyla Türkiye’de arabuluculuk aslında her toplumun içinde olan bir uygulama olarak karşımıza çıkar” dedi.

FARKINDALIK ARTTIRMA TOPLANTISI haberi 29 Kasım 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  15130 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle