FATURA POLİSE KESİLDİ

İçişleri Bakanlığı’nın 'özel genelge' ile talimat verdiği Hatay skandalını soruşturan Emniyet Genel Müdürlüğü, 4 polise para cezası kesti. 
FATURA POLİSE KESİLDİ

AKP’li vekilin oğlunca sıraya dizilen polisler, ‘üçer günlük maaş kesintisi’ ile cezalandırıldı.Dörtyol ilçesinde AKP’li Hatay milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nun karıştığı olayın ardından, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki polisleri yan yana dizdirerek teşhis yaptıran dönemin Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz’un da aralarında bulunduğu 4 polise, 3’er günlük maaş kesim cezası çıktı. Buna göre Marangoz’un maaşından üç yüz lira civarında bir kesinti olacak.Geçen ağustos ayında yaşanan olayın görüntülerinin kamuoyuna yansımasıyla birlikte başlayan tartışmalar üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü’nce görevlendirilen polis başmüfettişleri hazırladıkları soruşturma raporunu Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gönderdi. Yüksek Disiplin Kurulu da, rapor doğrultusunda; Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğü’ne (EÖDT) göre teşhis işlemini gerçekleştiren dönemin İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz ile Çevik Kuvvet’te görevli komiser yardımcısı Murat Emer, polis memuru Alper Atilla ile bir emniyet amirine '3’er günlük maaş kesim cezası verilmesini' uygun gördü. Kurul kararında, 4 polisin, ‘görevde kayıtsızlık göstermekle’ de suçlandığı öğrenildi.Emniyet teşkilatında, İlçe Emniyet Müdürü düzeyindeki polisler, kıdem durumu ve çeşitli kıstaslar çerçevesinde, yan ödemeleriyle birlikte ortalama 3 bin lira maaş alıyor. Kurul kararına göre Marangoz’un maaşından 300 TL civarında bir ceza kesintisi olacak.

FATURA POLİSE KESİLDİ haberi 19 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  87650 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle