FENERBAHÇELİLER DERNEĞİNDEN EĞİTİME ANLAMLI DESTEK

Hatay Fenerbahçeliler Derneğinin ''İşitme Engelliler Anaokulu'' yaptıracağı bildirildi.
FENERBAHÇELİLER DERNEĞİNDEN EĞİTİME ANLAMLI DESTEK
 
   Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay Fenerbahçeliler Derneğinin yaptıracağı İşitme Engelliler Anaokulunun protokol imza töreninde, bir spor kulübü derneğinin böyle bir işe kalkışmasının çok önemli olduğunu ifade etti.
     Okul öncesi eğitimin hem ülke için hem de kent için çok önemli olduğunu belirten Lekesiz, 0-6 yaş aralığının ihmal edilmeyecek kadar önemli bir zaman dilimi olduğunu, bunu fark eden hayırseverlerin de anaokulu yaptırma çalışmaları sayesinde önemli bir mesafe kat edildiğini söyledi.
 

     Lekesiz, 2009 yılında okul öncesi eğitimde 67. sırada olan kentin, yapılan çalışmalar sonucunda 0-5 yaş arasında Türkiye 1'incisi, 5 yaş üstü eğitimde de ise Türkiye 2'incisi olduklarını belirterek, ''Daha da ileriye götürebilmek için yeni dersliklere, yeni heyecanlara ihtiyaç var. Umarım bu proje, okul öncesi eğitimin gelişmesine ciddi katkı sağlar'' diye konuştu.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise toplumsal birliktelikle kentin sorunlarına ortak çözümler üretilmesinin çok önemli olduğunu, bu gibi sosyal projeler ile iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve derneklerin sosyal projelerle kentin ihtiyaçlarına daha çok katkı sağlaması gerektiğini kaydetti.
     İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç da derneğin sadece okul yaptırmakla kalmayacağını, okulun teknolojik altyapısını, öğrencilerin erken tanı ve tedavisi konusunda da yardımcı olacağını belirtti.
     Belediyenin arsayı Milli Eğitim Müdürlüğüne vermesi ile destek çıkması, derneğin de böyle önemli bir projeyle gelmesiyle bu projenin hayata geçtiğini belirten Tulmaç, diğer kulüp derneklerinden de bu konuda hassas davranmalarını beklediğini kaydetti.
 

     Dernek Başkanı Ali Ezelsoy da kentte daha önce bir ilköğretim okulu yaptırdıklarını anımsatarak, eğitim hamlelerinin devam ettiğini, Sümerler Mahallesi'nde yaptıracakları 6 derslikli anaokulunun 400 bin TL'ye mal olacağını ve 12 ayda tamamlanacağını söyledi.
     Konuşmaların ardından, Vali Lekesiz, Belediye Başkanı Savaş, Milli Eğitim Müdürü Tulmaç ve Dernek Başkanı Ezelsoy, İşitme Engelliler Anaokulunun protokolünü imzaladı.