FİDANLARA SU PROJESİ

FİDANLARA SU PROJESİ -VALİ LEKESİZ: ''HER ALANDA OLDUĞU GİBİ SOSYAL VE EKONOMİK ALANDA GELİŞMENİN YOLU EĞİTİMDEN GEÇİYOR''
FİDANLARA SU PROJESİ
Antakya Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Hatay Eğitim Gönüllüleri Derneği işbirliğiyle yürütülen ''Fidanlara Su'' projesinin açılışı Yusuf Binkaya Çok Amaçlı Salon'da törenle gerçekleşti.
     Vali Lekesiz, açılışta yaptığı konuşmada, her alanda olduğu gibi sosyal ve ekonomik alanda gelişmenin yolunun eğitimden geçtiğini söyledi.
        
     Eğitim konusundaki, bu önemli projede yer alan bütün kurumları tebrik ettiğini belirten Lekesiz şöyle konuştu:
     ''Eğitim sistemimiz ne kadar güçlü olursa, çocuklar ne kadar iyi bir eğitim görürse daha refah ve kalkınan bir ülkenin temeli sağlanmış olur. Dünyada her alanda kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Çocuklarda dünyada var olan bu kıyasıya rekabetin içinde yer alıyor. Çocukların bu rekabet ortamında tüm imkanlardan faydalanması lazım. Ülkemiz her alanda yaşanan gelişmeleri yakalamak için kıyasıya bir koşuşturma içinde. Tüm kurum ve kuruluşlar bu yolda ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Özellikle eğitim alanında yaşanan gelişmeler göğüsümüzü kabarttı bize güç ve moral veriyor.''
     İhtiyaç sahiplerine yönelik başlatılan bu proje ile çocuklara fırsat eşitliği sağlanacağını belirten Lekesiz, ''Öğrenciler bilsinler ki yarınlar yorgunların değil, çok çalışanlarındır. Büyüklerinin sağladığı bu emekleri boşa çıkarmasınlar. Çok çalışarak ülkeye ve millete faydalı bir birey olmalarını istiyoruz. Anne ve babalarda çocuklara her zaman iyi bir örnek olmalı'' diye konuştu.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise, her insana eğitim için fırsat tanınması gerektiğini, kendisinin de kısıtlı imkanlar içinde okuyarak bu günlere geldiğini söyledi.

     Umudu ve sevgiyi her zaman akıldan çıkarmamak gerektiğini belirten Savaş, ''Çalışma azmi olan çocuklara fırsat sunup daha iyi imkanlara sahip diğer çocuklara yetişmesinin sağlanması ve fırsat eşitliğinden yararlanması gerekiyor. Bu projede de imkan sahibi çocuklara bir fırsat vermek istedik. umuyorum ki bu çocuklar ileride memlekete ve millete faydalı bir evlat olacak. Projeye katkı sunan herkese teşekkür eder, kursa katılacak 120 bir çocuğa başarılar dilerim'' diye konuştu.
     İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, bu projede en önemli gayretin öğrencilere düştüğünü, bir çok kurum ve sivil toplum örgütünün bu projede yer almasının çok önemli olduğunu ifade etti.
     Hatay Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Abdulaziz Kılınç da sosyal hizmet amacı taşıyan projenin amacının öncelikle dar gelirli ailelerin başarılı olup dershaneye gidemeyen çocuklarına yönelik kurslar açılması olduğunu söyledi.
     Kurslarda görev alacak öğretmenlerin dernek ve HEM Müdürülüğünce devlet okullarında çalışan ilköğretim öğretmenleri arasından özenle seçildiğini belirten Kılınç, bu öğretmenlere gönüllü olarak verecekleri bu eğitimden dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.
     Kılınç, Antakya Merkez ve merkeze bağlı ilköğretim okullarında, 4 bin 126 kız, 4 bin 585 erkek, toplam 8 bin 711 8. sınıf öğrencisinin bulunduğunu, bunların özel ve resmi kurslardan faydalananların sayısının ise 4 bin olduğunu, geriye kalan 4 bin 711 kişinin ise ulaşılmayı beklediğini söyledi.
     Açılış konuşmalarının ardından kursların verileceği derslikler törenle açıldı, Vali Lekesiz, hizmete açılan derslikleri gezerek emeği geçenlere teşekkür etti.
     Açılış törenini Vali Yardımcısı Kadim Doğan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, bir çok kurum temsilcisi, öğrenci ve veliler katılım gösterdi.
FİDANLARA SU PROJESİ haberi 27 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  133650 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle