FİLİSTİN HEYETİNDEN ATSO'YA ZİYARET

 Hatay'ın anavatana katılış kutlamaları ve 27. Antakya Festivali etkinliklerine katılım göstermek üzere kente gelen Filistin Heyeti, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'na (ATSO) bir ziyarette bulundu.
FİLİSTİN HEYETİNDEN ATSO'YA ZİYARET
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ziyarette yaptığı konuşmada, Filistin halkına en yakında barışın gelmesini temenni ettiğini, Filistin halkı ile Hatay halkının kardeşlik bağlarının çok kuvvetli olduğunu belirtti.
     Filistin halkının her zaman yanında olduklarını ifade eden Çinçin, ayrıca iş adamlarından oluşan bir heyet ile en kısa zamanda kendilerine bir iadeyi ziyarette bulunacaklarını ifade etti.
 

     Nablus kenti Vali Yardımcısı Anan Kadri ise Filistin'in Hatay ile coğrafi, zirai ve doğası bakımından büyük benzerlikler gösterdiğini, Başkan Çinçin'e sanayi başta olmaz üzere birçok alanda gelişme kaydedebilmek için gereksinim duydukları alanlar ile ilgili bilgiler verdi.
     İki kent arasındaki bağların pekiştirilmesini temenni ettiklerini belirten Kadri, misafirperverliklerinden ötürü Başkan Çinçin'e teşekkür ederek, Filistin in Nablus kentinde düzenlenecek festival ve kurtuluş etkinliklerine kendisini davet ettiği belirtildi.
     Ziyaretin sonunda konuk heyet, Başkan Çinçin'e üzerinde Filistin Bayrağı bulunan atkı, plaket, yöresel sabun ve el işi hediyeler verdi. Başkan Çinçin ise konuk heyete Antakya'yı temsilen defne sabunu, zeytinyağı ve ATSO tanıtım yayınları hediye etti.
 

     Ziyarette, Halkla İlişkiler Müdürü Ziyad Othman, Nablus Belediye Başkan Yardımcısı Said Hindia, Nablus Ticaret ve Sanayi Odası Halkla İlişkiler Müdürü Khaled Mosleh, Nablus İş Kadınları Forum Başkanı Assma Al-Kasrawi ve Annajah Üniversitesi Media Direktörü Ayman Annimer yer aldı.