FİLİSTİNE DÖNÜŞ PANELİ

Hatay Fm’de İsrail’in Filistin’i İşgali “Nakba” günü Programı yapıldı.

FİLİSTİNE DÖNÜŞ PANELİ
İlimizde Filistin’e hassasiyetiyle bilinen Filistin’le ilgili çeşitli etkinlikler düzenleyen bu konuda birikimli olan Nehir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aksu Hatay Fm’de Ayhan Gümüşsoy ile Hatay Gündemi İsrailin Filistin işgalinin yıldönümü programına katıldı.Nehir-Der Başkanı ve Nehir Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Aksu “14 Mayıs 1948’da bir karabasan gibi İsrail hükümeti, İngiliz işbirlikçileriyle, Avrupa ve Amerika ülkesinin diasporası Siyonist odaklarla birlikte 14 Mayıs 1948 de İsrail devletini kurduklarını ilan ettiler. Filistinliler ve bizler hiçbir zaman bu ülkeyi kabul etmedik etmeyeceğiz. Filistinlilerde bir gün sonrası 15 Mayıs günü, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen tiyatroyu kabul etmediklerini ve bu günün tarihe bir kara leke olarak büyük felaket anlamında “Nakba” günü dediler. İsrail’in bu gün Ortadoğu’da neler yaptığını görüyorsunuz diyen Aksu “İsrail Ortadoğu’yu kaosa,  yangın yerine, mezhep savaşına ve kardeş kavgasına dönüştürmüştür. İsrail çevresinde istikrarsız bölünmüş bir Ortadoğu istiyor. Gelecek hayaliyle beklediği “Büyük İsrail Projesi”nin derdini yaşıyor. Yıllardır buna vurgu yapan rahmetli Necmettin Erbakan hocamızı da anmadan geçemeyeceğim. Merhum Necmettin Erbakan “Siyonizm bir timsahtır.
 
  
 Üst dişi Avrupa Birliği, alt dişi Amerika ve kuyruğu İsrail olan bir yaratıktır” demiş ve ülkemizin gündemine Siyonist tehlikeyi işaret etmiştir. Filistinliler yıllardır Nakba (büyük felaket) olarak anılan bu günü artık geri dönüş olarak kutluyorlar. İsrail’in her zamankinden daha zayıf bir konumda bulunması (2012 de İsrail yeniden saldırmış ve Filistinliler Telaviv’in ortasını vurmuş İsrailliler ateşkes istemişlerdi) Bu gelişmelerle Filistinliler bugünün adını geri dönüş olarak değiştirmiş ve son yıllarda Filistinlilerde oluşan umut, 3. İntifadanın kapıya dayanmasına dönüşmüştür. Nakba gününde bugün artık Filistinliler tekrar yurtlarına dönebilme mücadelesini veriyorlar.  6-7 bin civarı Filistinli bölgeyi terk etmiş Mısır, Ürdün, Suriye ve Lübnan topraklarında göçmen muhacir hayatı yaşıyorlar. Ve bugün bizi çok duygulandıran bir davranışlarını görmekteyiz. Hepsinin şimdi cebinde bir anahtar var! Bu anahtarlar Filistin’deki evlerinin anahtarıdır. Filistinliler bu anahtarı ceplerinde saklayıp tekrar evlerimize döneceğiz diye düşünüyorlar. Biz de destek vermeliyiz ve bu yüzden ilimizde konuya duyarlılık oluşturması açısından önemli konuşmacıların katılacağı bir panel düzenliyoruz. Katılımcılar arasında Mavi Marmara şehitlerimizden Adanalı şehit Çetin Topçuoğlu’nun eşi Çiğdem Topçuoğlu, İsrail konusundaki duyarlılığından dolayı siyasi çizgisinde Siyonizm’e karşı olmayı kendisinden öğrendiğimiz Rahmetli Erbakan hocanın ve bu çizginin bu siyasi damarın devam etmesi ve desteklenmesini istediğimiz, ilimizde bu konuda etkili çalışmalar yapan Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan ile çeşitli tarihçi, ilahiyatçı yazarlardan oluşan panelistlerimizle 18 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’da tüm halkımızı Antakya’da Stadyum karşısındaki semt pazarı kompleksi konferans salonuna bekliyor Filistin’i unutmadığımız duyarlılığını hep birlikte göstereceğimizi umuyorum” diye konuştu.
FİLİSTİNE DÖNÜŞ PANELİ haberi 16 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  110195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle