FIRINLARDA BAYRAM MESAİSİ

Ramazan Bayramı'yla birlikte çarşı ve pazarda hareketlilik yaşanırken, fırınlarda ''bayram mesaisi'' yapıyor.
FIRINLARDA BAYRAM MESAİSİ
Antakya Şekerciler ve Tatlıcılar Odası Başkanı Abdülgani Kit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte, künefeden taş kadayıfa, kömbeden kahkeye kadar sayısız tatlı çeşidinin yer aldığını söyledi.
     Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapması nedeniyle zengin bir yemek çeşitliğine sahip Hatay'da bayramların da adına yakışır bir şekilde geçtiğini belirten Kit, bayram nedeniyle her evde farklı bir telaşın yaşandığını kaydetti.
     Vatandaşın alım gücünün düşmesine rağmen, yine de bayramda çarşı pazarda hareketliliğin olduğunu vurgulayan Kit, şöyle devam etti:
     ''Kadınlarımız, evlerinde hazırladığı kömbe, kahke gibi tatlıların hamurlarını daha lezzetli olması için odun ateşinde pişirtmek istiyor. Gelen misafirlerine lezzetli bir tatlı ikram etme talaşı nedeniyle de bayram öncesinde fırınlarımızda uzun kuyruklar oluyor. Normalde, akşam saatlerinde kapanan fırınlar, bu süreçte mesai yapıp gecenin geç saatlerine kadar siparişleri yetiştirmeye çalışıyor.''
     Şeker, un, süt ile çok sayıda özel baharatın karıştırılmasıyla elde edilen kömbenin mutlaka her bayramda yapıldığını ifade eden Kit, bunun sadesinin yanı sıra cevizli ve hurmalısının da tercih edildiğini kaydetti.
FIRINLARDA BAYRAM MESAİSİ haberi 08 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  81675 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle