GADİR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

<span style="background-color:rgb(241, 241, 241); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial,sans-serif; font-size:12px">Alevilerin kutsal olarak nitelendirdiği, 1383 yıllık ge&ccedil;mişe dayanan Gadir Hum Bayramı g&uuml;n&uuml;m&uuml;zde de aynı heyecanla ilimizde kutlanmaya devam edildi.</span>
GADİR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
   Hz. Muhammed'in Veda Hutbesi dönüşünde, Hz. Ali'ye vekalet vermesinin 1383. yıldönümü ilimiz genelindeki Aleviler tarafından coşkuyla kutlandı.Gadir Hum Bayramı olarak gerçekleştirilen kutlamalar çerçevesinde Alevi Vatandaşlar işyerlerini açmadı, kurbanlar kesti, kazanlarda Hriseleri pişirdi, türbelere akın edip bol bol dua etti.Gadir Hum Bayramı dolayısıyla kazanlarda pişirilen ve muhteşem bir lezzet olarak tabir edilen Hriseler kovalarla konu komşuya, fakir-fukaraya dağıtıldı, sosyal dayanışmanın örneklerinden biri sergilendi.  Gadir Hum Bayramı dolayısıyla il genelindeki  Alevi Esnaflar kepenklerini 1 günlüğüne kapatırken, Hıristiyan, Yahudi ve Ermeni Esnaf da dükkanlarını kapatarak Gadir Hum Bayramı sevincine ortak oldu.      Gadir Hum Gününün kutsallığına dikkat çeken Alevi Vatandaşlar, bugün Cehennemin kapısının bile kapalı tutulduğuna olan inançlarını dile getirdi, bu nedenle gün boyu ibadet içinde olduklarını, bol bol dua ettiklerini ifade etti.
GADİR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI haberi 01 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1390 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle