Gadir-i Hum Bayramı ve Kardeşlik Konferansına DAVET

Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV) Genel Başkanı Ali Yeral, 1 Kasım 2012 Perşembe akşamı (Yarın akşam) Antakya Kapalı Spor Salonunda kutlayacakları “Toplumsal kucaklaşma” ya tüm Hataylıları davet etti.
Gadir-i Hum Bayramı ve Kardeşlik Konferansına DAVET

Yeral davetle ilgili internet ortamında yaptığı yazılı açıklamada, “Bizler Ehl-i Beyt-i Muhammed (S.A.A)’e âşık ve kutlu yollarından yürümek isteyen Akdeniz Arap Alevileri olarak, Antakya merkezli Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV) şemsiyesi altında, 2000’den bu yana büyük bir aşk ve coşkuyla kutladığımız ve adını “Toplumsal Kucaklaşma” olarak koyduğumuz, “Hz. Ali – Gadir-i Hum Bayramı ve Kardeşlik” Konferansı düzenlemekteyiz.” Diyerek geceyle ilgili şu bilgilere yer verdi:

“Huzur ve medeniyetler başkenti şirin Antakya’mızda, hayırlısıyla bu yıl 14. sünü gerçekleştireceğimiz büyük etkinliğimize; Alevi – Sünni, Türk – Arap – Kürt, Müslüman – Yahudi – Hıristiyan (Katolik – Ortodoks – Protestan – Ermeni) yanı sıra, resmi erkân ile halkımızdan 10 bin civarında kişi katılmaktadır. Türkiye’nin her yönünden katılan kıymetli katılımcılar yanında komşu ülkelerden de önemli şahsiyetlerin iştirak edeceği uluslar arası konferansımızı, yerel - ulusal medya temsilcilerimizin yanında, El-Fırat, Es-Sekaleyn, Ez-Zehra, El-İtticah, Medyam ON4 TV leri ile İRNA gibi dünyaca ünlü yabancı medya kuruluşları da coşkumuza ortak olmaktadırlar. Emirulmumin İmam Ali Efendimize Velayet, İmamet ve itaatte biat tazeleyeceğimiz, milli birlik ve beraberlik ile Alevi – Sünni kardeşliğimizi pekiştireceğimiz bu büyük günümüze, Ehl-i Beyt âşıkları başta olmak üzere, tüm insan kardeşlerimiz davetlidir.”

GECENİN PROGRAMI ŞÖYLE

EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral 1 Kasım 2012 Perşembe günü saat 18.30’da Antakya Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek gecenin programını şöyle açıkladı.

Saygı Duruşu - İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ş. Menna Gündüz’ün Kur’anı Kerim tilaveti yer alacak. Daha Sonra EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral açılış konuşmasını yapacak.

El-Furat - Ez-Zehra TV'leri TR Mdr. Sn. Cevat GÖK'ün, Yeral'a Necef-i Eşref Hediyesi Takdimi yer alacak. Daha sonra Türkiye Alevi – Bektaşi Federasyonu Başkanı Selahattin Özel, İran İslam Cum. temsilcisi Hüccetülislam Seyyit Ali Erdebili, Avrupa Alevi – Bektaşi Konfederasyonu Başkanı Turgut Öker, Alevi Vakıfları Federasyonu Başkanı Doğan Bermek,

Caferi Kanaat Önderi Ş. Selahattin Özgündüz, Araştırmacı - Yazar Kenan Çamurcu, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Engin Gündük, Ehli Beyt Âlimler Birliği Genel Sekreteri Ş. Kadir Akaras, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Genel Başkanı Kemal Bülbül’ün konuşmalarının ardından plaket takdimi ile gece son bulacak.