GAZETECİ İZZET NAZLI ÖDÜLÜNÜ ALDI

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün 94. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Anadolu Medyası Özendirme Yarışması'nda, ödüller sahiplerini buldu.
GAZETECİ İZZET NAZLI ÖDÜLÜNÜ ALDI
Bu kapsamda köşe yazısı dalında “Ne Zaman Döneceğiz” adlı köşe yazısı ile ikincilik ödülünü kazanan Hatay Söz Gazetesi muhabiri İzzet Nazlı, ödülünü Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Kartoğlu’ndan aldı. TBMM'de düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç başta olmak üzere, milletvekilleri ve yaygın medya temsilcileri katılım gösterdi. Arınç, ödül töreninden önce BYEGM'nin görsel arşivindeki fotoğraflarla düzenlenen "Ankara:1930-1960" Fotoğraf Sergisi'nin açılışını yaptı. Arınç, 44 fotoğrafın yer aldığı sergiyi gezerek, fotoğraflar hakkında bilgi aldı. Ayrıca, "Ankara Fotoğrafları 1930-1960 Kitabı" da tanıtıldı. Bülent Arınç, yerel medyaya erişimi arttırmak amacıyla başlatılan, yerel medyanın gazetelerini yayınlayabilecekleri, arşivleyebilecekleri ve diğer yerel gazeteleri takip edebilecekleri Anadolu'nun Sesi mobil uygulamasının da açılışını yaptı. Arınç, sistemdeki yerel gazetelere göz attı.Törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yerel medyanın önemine değindi. Gündemdeki konuları da değerlendiren ve yorumlar yapan Arınç, konuşmasının sonunda yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm basın mensuplarını tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.
 
Açılışta konuşan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, kuruluş yıl dönümü törenlerinin, kendileri için sadece kutlama değil, aynı zamanda bir durum tespiti, yapılanların muhasebesi ve geleceğin yeniden kurgulanması fırsatı olduğunu söyledi. Karakaya, 7 Haziran 1920’de bizzat Mustafa Kemal’in direktifleriyle kurulan Genel Müdürlüğün, o günden bu yana görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını bildirdi. Karakaya, "Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet’in kuruluşu, 2. Dünya Savaşı, çok partili demokrasiye geçiş, soğuk savaş yılları, Kıbrıs Harekâtı gibi tarihsel dönüm noktalarında önemli görevler üstlenmiştir" diye konuştu.Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlerin ödülleri verildi. AKGÖL VE TEMİZYÜREK ‘TEN PLAKET…Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün 94. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Anadolu Medyası Özendirme Yarışmasında köşe yazısı dalında dereceye giren Hatay Söz Gazetesi muhabiri İzzet Nazlı’yı, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ve Hatay Söz Gazetesi imtiyaz sahibi Abdullah Temizyürek tebrik etti. Gazeteci Nazlı’ya plaket takdim eden Akgöl ve Temizyürek, gazetecilik hayatında nice başarılar elde etmesini canı gönülden dilediler.