GAZETECİLERDEN DOST İSTİŞARESİ

 Hatay Gazeteciler cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, İskenderun da Cemiyete bağlı üyeleri ile bir araya geldi. Dost istişaresi şeklinde gerçekleşen toplantıya gazeteciler ve bazı dernek başkanları da katılım gösterdi.

GAZETECİLERDEN DOST İSTİŞARESİ
 Dost istişaresi şeklinde gerçekleşen toplantıya gazeteciler ve bazı dernek başkanları da katılım gösterdi. Hatay ‘da Birleştirici Güç Olduk  Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, İskenderun da bize ev sahipliği yapan tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum diyerek sözlerine başladı. Ve Gazeteciler Cemiyetinin işlevsel ve etkin konumunu anlatarak önce dostlukları ardından güçlerimizi birleştirerek büyük bir aile olmayı başardık dedi.  Cemiyetimiz yaptırım gücünü daima ilkeli ve kararlı duruşu ile tamamlamıştır. Bölgenin tamamına yayılan üyelerimiz ile koordineli bir oluşum içindeyiz. Antakya merkez olmak üzere çevre ilçelerinden de birçok üyemiz bulunmaktadır. Özelikle üstünde durduğumuz konu düzenli çalışan ve meslekte emek veren gazetelere sahip çıkmaktır. Artık önemli bir noktaya vardığımızı düşünüyorum bundan sonra yönetime kim gelirse gelsin sistem aynı biçimde büyüyerek yol almaya devam edecektir. Bu benim şahsım olarak değil tüm gazeteci dostlarımın emekleri ile var olan güçlü bir cemiyettir. Resmi Açıklama İçin Henüz Erken  Yerel basın ve dernek başkanları ile yaptığı istişare sohbetinde sorulan sorulara da yanıt veren başkan Yetişen, milletvekilliğine adaymısınız şeklinde gelen soruyu şu sözlerle yanıtladı: adaylığımız ile  ilgili  yaklaşık bir yıldır rüzgâr bizi bu tarafa doğru getirdi. Sağ olsun gazeteci arkadaşlarımızda bu konuda yorumlarını yazdılar, Henüz resmi bir açıklama yapmadım. Bunun için erken olduğunu düşünüyorum.

Kamuoyunda Olumlu Bir Hava Esiyor Çeşitli araştırmalar yaptığını dile getiren Yetişen, çevremden aldığım pozitif enerji ve yorumlardan sonra kamuoyunun nabzını ölçemeye çalıştım. Şu ana kadar aldığım tepkiler bana doğru yolda olduğumu gösterdi. Elbette herkesin aynı olması beklenemez ancak olumsuzluklara da hazırlı bir çalışma içerisindeyim. Ovadan Esen Meltem Rüzgârları

Aslen Kırıkhanlı olan başkan Yetişen doğup büyüdüğü yerlere güvendiğini belirtiyor. Ve aday olursam tercihimi Ovadan yana kullanırım sözlerine dikkat çekti. Cumhuriyeti Kadınlar Kurdu, Yine Kadınlar KurtaracakMustafa Kemal Atatürk diyor ki: Büyük başarılar, kıymetli anaların yetiştirdikleri seçkin evlatlar sayesinde olmuştur.

Sözü ile devam eden Ahmet Yetişen,toplantının sonunda Cumhuriyet kadınları ile objektiflere gülümsedi…. Özgeçmişi  1963 yılı Kırıkhan Hatay doğumlu. İlk ve Ortaokulu Kırıkhan’da okudu. Lise öğrenimini ise Antakya’da tamamladı. Üniversite öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kalan Ahmet Yetişen, Kırıkhan da işlerinin başına geçerek ticari hayatına devam etti. 1991-Yılında bankacı eşi ile evlenerek tekrar Antakya’ya yerleşti.1997 yılından bu güne kadar Hatay Gazetesi Müdürü olarak görev yapan yapmaktadır.2010 yılından itibaren Hatay Gazeteciler Cemiyeti başkanlığını sürdürmektedir.

2013 Akdeniz Gazeteciler konfederasyonu Genel başkan vekilliği

2014 Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulu üyeliği

Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından toplumsal barışa katkı ödülüne layık görülmüştür.