GAZETECİLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) İl Temsilcisi Metin Yılmaz, gazetecilerin çok zor bir görevi yaptığını ve onların her zaman yanlarında olduklarını söyledi.
GAZETECİLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kuruluşunun birinci yılını tamamlayan Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve üyelerini ziyaret ettiler.
     Birinci yılını geride bırakan cemiyetin her zaman doğrunun yanında, yanlışın karşısında, ilkeli yayıncılık yaymaya gayret gösterdiğinin farkında olduklarını ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti:
 

     ''Gazeteciler yağmur, çamur, sıcak, soğuk her şartta çalışarak çok zor bir görevi yapıyor. Bizler her zaman gazeteci arkadaşlarımızın yanında olacağız. Onları bir aile olarak görüyoruz. Geleceğimize ışık tutan geçmişimizi tarih olarak insanların beynine nakş eden bir işi yapıyorlar. Emeğinin hakkını veren ender insanlardan biridirler. Daha aydınlık, laik, ileri bir Türkiye için hep beraber el ele vereceğiz''
     HGC Başkanı Yetişen'de cemiyetlerinin birinci yılını doldurmasının sevincini yaşadıklarını belirtti.
     Kısa zaman içerisinde çok yol aldıklarının ve Hatay'da basına yeni bir soluk getirdiklerinin altını çizen Yetişen, '' Hatay'da gazetecileri kucakladık ve kamuoyu ile gazeteciler arasında birlik ve beraberlik sağlamaya çalıştık. Pozitif, yapıcı ve tarafsız haberciliğe önem veriyoruz'' diye konuştu.