''GAZETECİLİK, ÇAĞIN EN SAYGIN VE DİNAMİK MESLEKLERİNDEN BİRİ''

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, gazeteciliğin ''çağın en saygın ve dinamik mesleklerinden biri olduğunu'' belirtti
''GAZETECİLİK, ÇAĞIN EN SAYGIN VE DİNAMİK MESLEKLERİNDEN BİRİ''
 Lekesiz, ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'' dolayısıyla yayınladığı mesajında, gazetecilerin, sosyal ve ekonomik haklarını düzenleyen yasanın kabulü nedeniyle 10 Ocak tarihinin ''Çalışan Gazeteciler Günü'' olarak kutlandığını kaydetti.
     Çalışan Gazeteciler Günü'nün basın çalışanlarının sorunlarını dile getirmesi noktasında büyük önem taşıdığını ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Medya etik kurallarını göz önünde bulundurarak haber yapma ve objektif değerlendirmelerle toplumu bilinçlendirme sorumlulukları bulunan gazeteciler, toplumun aydınlatılması, bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve kamuoyu oluşturulması yolunda önemli bir görev üstlenmektedirler.
     Görevini ifa ederken fedakarca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarının kolaylaştırılması, onlara gereken desteğin sağlanması, toplum olarak hepimizin görevidir. Basın mensuplarının, görevlerini yerine getirirken, meslek ilkelerini ve etiğini gözetmesi, Türkçe'nin kullanılmasına ve korunmasına özen göstermesi, kişilik haklarına ve özel yaşama saygı göstermesi de büyük önem taşımaktadır.''