GAZİ MAGOSA-İSKENDERUN ARASINDA FERİBOT SEFERLERİNİN YAPILMASI ÇALIŞMASI

İskenderun Genç İşadamları Derneği Başkanı (İSGİAD) Gökhan Gökten, Gazi Magosa-İskenderun arasında feribot seferlerinin başlatılması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.
GAZİ MAGOSA-İSKENDERUN ARASINDA FERİBOT SEFERLERİNİN YAPILMASI ÇALIŞMASI
Gökten, yaptığı yazılı açıklamada, çalışmalar kapsamında, İskenderun'da Kaymakam Ali İhsan Su'nun başkanlığında bir toplantı yapıldığını belirtti.
     Gökten, toplantıya KKTC'den feribot seferlerini yapması planlanan firma sahibi Akgünler Denizcilik şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İçim Kavuklu'nun da katılarak bilgi verdiğini ifade etti.
 

     Gökten, feribot seferlerinin kısa bir süre sonra başlamasını için kendilerinin de elinden geleni yapacağını belirterek, şunları kaydetti:
     ''Bu konuda herkesin bu projeye sahip çıkmasını istiyoruz. Proje ile bölgeye ticari ve turizm anlamında büyük bir hareketlilik kazandırılacağı kanısındayız. Ayrıca, firma KKTC Bakanlar kurulundan çıkacak teşvik kararından hemen sonra feribot seferlerini başlatacak.''
     İSGİAD Şubesi'nde düzenlenen toplantıya İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İTSO Yönetim Kurulu Üyesi Raşit Özyurt, DTO Başkanı Bülent Kavsak, İSSİAD Başkanı Recep Atakaş, OSB Başkanı Uğur Ateş, Liman Başkanı Ali Basut, Gümrük Muhafaza Başmüdürü Tahsin Cömert ve işadamları katıldı.