GAZİLER GÜNÜ DÖRTYOL BELEN VE YAYLADAĞINDA ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Hatay'ın Dörtyol, Belen ve Yayladağı ilçelerinde ''Gaziler Günü'' çeşitli etkinliklerle kutlandı.
GAZİLER GÜNÜ DÖRTYOL BELEN VE YAYLADAĞINDA ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
Dörtyol ilçesinde düzenlenen törende, Kaymakam Hasan Özyiğit, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Mesut Cihaner, Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Kuva-i Milliye ve Muharip Gaziler Derneği yetkililer tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
     Jandarma Üsteğmen Mustafa Çarpan, ''Gaziler Günü''yle ilgili yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarih boyunca destanlar yazdığını, her türlü güçlüğü yendiğini söyledi.
     Türk milletinin ayırt edici niteliklerinden en büyüğünün şehitlik ve gaziliğe verdiği önem olduğunu ifade eden Çarpan, Vatan, millet, devlet ve bayrak uğruna gözünü kırpmadan ölüme giden, şehitleri sayıyla andıklarını, gazilere ise derin saygı duyduklarını kaydetti.
     
     Etkinlikler kapsamında öğrenciler şiir okudu.
     Daha sonra Kaymakam Özyiğit, gazi ve aileleriyle bir araya geldi.
     Belen ilçesinde düzenlenen etkinlikte de, Belen Kaymakamı Mehmet Öz, 19 Kasım 2008 tarihinde, Diyarbakır'ın Lice ilçesi Kayacık Karakolu'nda görevli iken PKK terör örgütü üyeleriyle girdiği silahlı çatışmada ağır yaralanan ve uzun süre GATA'ta tedavi görerek hayata yeniden tutunan Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Çokbilgin'e madalyasını taktı ve gazilik kartını verdi.
     Yayladağı ilçesinde düzenlenen törende de, Atatürk Anıtına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
     Kaymakam Tolga Polat. düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türk tarihinin kahramanlık hikayeleriyle dolu olduğunu söyledi.
     Törene Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Yaşar Kaya, Belediye Başkan Vekili Sedat Genç, İlçe Emniyet Amiri Salih Karakaş, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.