GAZİMAGOSA-İSKENDERUN ARASI FERİBOT SEFERLERİ UMUYORUZ KISA BİR SÜREDE BAŞLAR

 İskenderun Genç İşadamları Derneği Başkanı (İSGİAD) Gökhan Gökten, Gazimagosa-İskenderun arası feribot seferlerinin başlatılması için KKTC'de düzenlenen toplantıya katıldıklarını bildirdi.
GAZİMAGOSA-İSKENDERUN ARASI FERİBOT SEFERLERİ UMUYORUZ KISA BİR SÜREDE BAŞLAR
 Gökten, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerinin daveti üzerine KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun'un bir dizi ziyaret için İskenderun'da geldiğini belirterek, ''Burada yapılan görüşmelerde Gazimagosa-İskenderun arası feribot seferleri gündeme geldi. Sayın Atun ziyaret dönüşü Bu konuyla ilgili KKTC'de benim de davetli olduğu bir toplantı düzenledi'' dedi.
     KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'nda düzenlenen toplantıya KKTC Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel ile Akgünler Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı İçim Kavuklu'nun da katıldığını ifade eden Gökten, ''Bakan Atun İskenderun -Gazimagosa arasındaki seferlerin başlatılması ve bakanlık olarak da teşvik verilmesi konusunda ilgili şirket ile görüştü. Görüşmede Kavuklu Taşucu ve Alanya'ya yapılan seferler gibi İskenderun'a da bir feribotun çalışabileceğini belirtti. Şimdi 20 Haziran'da içerisinde KKTC'li bakanlarında bulunacağı bir heyet İskenderun'a gelecek. Umuyoruz ki feribot seferleri kısa bir süre sonra başlar'' diye konuştu.
 

     İskenderun'a sefer yapması planlanan feribotların 400 yolcu kapasiteli ve TIR taşıyabilecek kapasitede olduğunu söyleyen Gökten, şöyle devam etti:
     ''Yaptığımız görüşmelerde haftada üç gün sefer yapması planlanan feribotların İskenderun'dan Gazimagosa'ya 12 saatte ulaşacağı firma yetkililerince ifade edildi. Bizlerin bu seferlerin sağlıklı olabilmesi, daha fazla sefer yapmalarını sağlayabilmek için destek olmamız gerekecek. Bu konuda herkesin bu projeye sahip çıkmasını istiyorum. Biz dernek olarak yaptığımız bu proje ile bölgeye ticari ve turizm anlamında büyük bir hareketlilik getireceğinin kanısındayız.''