''GAZZE'' GEMİSİNİN YENİ ROTASI KARAÇİ LİMANI

-TEKİRDAĞ LİMANI'NDAN ''GAZZE'' GEMİSİNE YÜKLENECEK İNSANI YARDIM MALZEMELERİ PAKİSTAN'IN KARAÇİ LİMANINA GÖNDERİLECEK -İSKENDERUN LİMANI'NDA DEMİRLİ ''MAVİ MARMARA'' VE ''DEFNE-Y'' DE 10 GÜN İÇİNDE İSTANBUL'A GÖTÜRÜLECEK
''GAZZE'' GEMİSİNİN YENİ ROTASI KARAÇİ LİMANI
İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği baskında el koyduğu ve daha sonra İskenderun Limanı'na getirilen gemilerden ''Gazze''nin, önümüzdeki günlerde Tekirdağ Limanı'nda alacağı insani yardım malzemelerini Pakistan'ın Karaçi Limanı'na götüreceği bildirildi.
     İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Vekili Hüseyin Oruç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Gazze'' gemisinin bakımının tamamlanmasının ardından yaklaşık 3 aydır demirli bulunduğu İskenderun Limanı'ndan ayrılarak, Tekirdağ Limanı'na doğru yola çıktığını söyledi.
     Oruç, Pakistan'a gönderilmek üzere vakfın Çorlu'daki lojistik merkezinde toplanan insani yardım malzemelerinin Tekirdağ Limanı'ndan bu gemiye yüklenerek, Pakistan'ın Karaçi Limanı'na gönderileceğini ifade etti.
     Geminin bugün Tekirdağ Limanı'nda olmasının beklendiğini belirten Oruç, ''Gemi limana gelir gelmez, yardım malzemelerinin yüklenmesine başlanacak ve 3-4 gün içinde Pakistan'a hareket edecek. İnşaat malzemeleri, gıda, kışlık malzemeler, hijyen eşyalar, battaniye, çocuklara yönelik her şey, mutfak eşyaları, kısaca insani yardım adına her şey Gazze gemisi ile Pakistan'a gönderilecek'' dedi.