Gazze Meydanlarında Buluşuyoruz

Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesi tarafından organize edilen İftardan Sahura ‘Gazze Meydanlarında Buluşuyoruz’ etkinliği yoğun katılımla gerçekleşti.

Gazze Meydanlarında Buluşuyoruz

Kadir Gecesinde Filistin için Dua’ya Davet’ sloganıyla Antakya DSİ Parkında icar edilen program, birlikte yapılan iftarla başladı.SP Hatay İl Müfettişi Mustafa Ege, AGD Antakya İlçe Başkanı Mehmet İncecik, ESDER Şube Başkanı Fahri Serdal Özal, ÖĞDER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) Şube Başkanı İbrahim Hakkı Demirli, Nehir-Der Başkanı Mehmet Aksu, Yardımeli Derneği Hatay Temsilcisi Eyüp Yıkılmaz, Haya-Der Başkanı Hasan Eşkil, Aksa Derneği Başkanı İsmail Dökmeci, Kardelen Derneği Başkan Yrd. İhsan Ağca ve çok sayıda vatandaşın katıldığı gece, AGD Liseler Komisyonu üyelerince yapılan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. AGD Tanıtma Komisyonunca hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından söz alan Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şube Başkanı Serkan BULUT, programın icrasında emeği geçen dernek mensupları ve katılımcılara teşekkür ederek kadir Gecelerini ve yaklaşan Ramazan Bayramlarını tebrik ettikten sonra sonra Siyonist terör örgütü İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamlarla ilgili basın açıklamasını okudu.Siyonist terör örgütü İsrail sekiz bin kişilik caniler sürüsüyle karadan, denizden ve havadan olmak üzere Gazze’ye saldırarak yeni bir katliam sürecine başladığını ifade eden BULUT, yetkililer tarafından yapılan ve İsrail için hiçbir önem arz etmeyen açıklamaların bir anlam ifade etmediği belirtti.“Sayın Başbakan, İslam âleminin bu saldırılar karşısında nerede olduğu soruyor. Biz de kendisine buradan soruyoruz. Siyonist terör örgütü İsrail katliam yaparken siz neredesiniz? Türkiye nerede?” diyen BULUT, Türkiye’nin, özellikle de Irak’ın işgaline ve Suriye’nin parçalanmasına zemin hazırlayan hükümetimizin İslam ülkelerini tepkisiz kalmakla suçlamaya hakkı olmadığını ifade etti.Şube Başkanı Serkan BULUT, hükümetten taleplerinin çok net olduğunu vurgulayarak, Siyonist terör örgütü İsrail’in tüm birimleriyle, tüm yetkilileriyle pılını pırtını toplayıp Türkiye topraklarını terk etmesini ve Kürecik’teki füze kalkanı üssünün, Adana, Maraş ve Antep’teki patriot rampalarının sökülüp atılmasını istediklerini sözlerine ekledi.Uluslararası siyaset hamasi nutuklarla değil yasalarla, anlaşmalarla, yaptırımlarla işlediğini beyan eden BULUT, Sayın Başbakan’dan ve Sayın Dışişleri Bakanı’ndan somut adımlar atmalarını beklediklerini ifade ederek sözlerini noktaladı.STK Temsilcilerinin selamlama konuşmalarının ardından canlı telefon bağlantısı ile programa katılan Hamas Lideri HalidMeşal, Filistin davasına sahip çıkan Türkiye’deki duyarlı Müslümanlara selam göndererek sözlerine başladı. İsrail’in hedefine ulaşamayacağını ifade eden Meşal, desteklerinden ötürü AGD mensuplarına şükranlarını iletti.Topluca kılınan teravih namazının ardından Vuslat İlahi Grubunun söylediği ezgilerle devam eden gece, Müslümanların birlik ve beraberliğinin tesisi için yapılan dua ile son buldu.

 

 

Gazze Meydanlarında Buluşuyoruz haberi 26 Temmuz 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  29565 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle