GAZZE YE YARDIM GÖTÜREN GEMİLER

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN BİR HEYET İSKENDERUN LİMAN BAŞKANLIĞINA GELDİ
GAZZE YE YARDIM GÖTÜREN GEMİLER
Açıklama GirinizDışişleri Bakanlığı'ndan bir heyet, İsrail'in, 31 Mayısta Gazze'ye yardım götüren filoya düzenlediği baskından sonra el koyduğu ve daha sonra Hatay'ın İskenderun ilçesindeki limana getirilen 3 Türk gemisinde inceleme yapmak üzere İskenderun Liman Başkanlığı'na geldi.
     AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, öğle saatlerine doğru İskenderun Liman Başkanlığına gelen ve 11 kişi oldukları belirtilen heyet üyeleri, burada bir süre Liman Başkanı Ali Basut ile görüştü. Heyet üyeleri, ardından İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan ve Emniyet Müdürü Yusuf Cinel ile A kapısından limana giriş yaptı.
     Dışişleri Bakanlığı heyetinin, limanda bulunan ''Mavi Marmara'', ''Defne-Y'' ve ''Gazze'' gemilerinde inceleme yapacakları öğrenildi.
     İsrail'in 31 Mayısta Gazze yardım filosuna düzenlediği operasyon sonrasında el koyduğu 3 Türk gemisinden ''Defne-Y'' 6 Ağustosta, ''Mavi Marmara'' ve ''Gazze'' gemileri ise 7 Ağustosta İskenderun Limanına getirilmişti. Gemiler İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı ve diğer yetkililerce incelenmişti.