GAZZE'YE YARDIM GÖTÜREN GEMİLER

GAZZE'YE YARDIM GÖTÜREN GEMİLER -''MAVİ MARMARA'' GEMİSİNDE, YAŞANAN OLAYLARI DA DİKKATE ALARAK OLUŞTURULAN SENARYONUN ÇEKİMİ İÇİN FİLM EKİBİ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR -''KURTLAR VADİSİ FİLİSTİN'' FİLMİ İÇİN İSKENDERUN LİMANINDAKİ GEMİDE DÜZENLEMELER YAPILDI, SET OLUŞTURULDU
GAZZE'YE YARDIM GÖTÜREN GEMİLER
İsrail'in, Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği baskından sonra el koyduğu ve daha sonra Hatay'ın İskenderun Limanı'na getirilen ''Mavi Marmara''da, yaşanan olayları da dikkate alarak oluşturulan senaryonun çekimi için film ekibi hazırlıklarını sürdürüyor.
     Alınan bilgiye göre, Pana Film ekibi, başlıca rollerde Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun ve Kenan Çoban'ın oynadığı ''Kurtlar Vadisi Filistin'' filmi için ''Mavi Marmara Gemisi''nde, bazı sahnelerinin çekimi için set hazırlığı çalışmalarında son aşamaya geldi.
     İsrail askerlerinin baskını sırasında meydana gelen hasarların giderildiği geminin kaptan köşkü bölümüne büyük boyutlarda Filistin, sancak ve iskelesine Türk bayrağı asıldığı görüldü. Gemiye, olay öncesi yola çıkarken bulunan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı amblemleri ve yardımla ilgili yazılar yeniden yerleştirildi.
     Hafta sonu yapılması planlanan çekimler için 150'si figüran olmak üzere 200'ün üzerinde oyuncu kadrosu ve film ekibinin İskenderun'da bulunacağı öğrenildi. Gece yapılacak çekimlerin ise hava şartları başta olmak üzere koşulların uygun olması halinde liman açıklarında yapılmasının düşünüldüğü belirtildi.
     Bu arada, İskenderun'daki çekimlerde ilçede figüran olmak isteyenlerden başvuruların alındığı ve film yetkililerinin bunlar arasında seçim yapacağı belirtildi.
GAZZE'YE YARDIM GÖTÜREN GEMİLER haberi 30 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  170600 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle