GENÇ DÜŞÜNÜRLER BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Mustafa Kemal Üniversite (MKÜ) Genç Düşünürler Topluluğu üyesi üniversite öğrencileri Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a ziyarette bulundu.

GENÇ DÜŞÜNÜRLER BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ
Ziyarete MKÜ Genç Düşünürler Topluluğu Başkanı Halil İbrahim Akgün ve beraberindeki bir grup üniversite öğrencisi katılım gösterdi. Konuk heyet adına ziyarette konuşan MKÜ Genç Düşünürler Topluluğu Başkanı Halil İbrahim Akgün son günlerde gündemi meşgul eden ODTÜ olayları ile ilgili görüşlerini açıklarken; “ Üniversite öğrencilerinin bu tür olaylar çerçevesinde sadece sopayla, kavgayla anılmasından ötürü rahatsızlık duyuyoruz. ODTܒde üniversite öğrencilerinin yaptığı şiddet içeren eylemleri asla tasvip etmiyoruz ve kınıyoruz. Bizler fikirlerimizle, düşüncelerimizle anılmak isteyen, memleketine faydalı birer vatan evladı olarak yetişmeyi arzu eden, şiddetten uzak durmayı kendisine ilke edinen bir topluluğun üyeleriyiz.Bu düşüncelerimizi devlet büyüklerimizle paylaşma arzusu çerçevesinde, kendisi de üniversitemizin aynı zamanda eski bir mensubu, bir akademisyen, bilim adamı ve eğitimci olan Sayın Belediye Başkanımıza nezaket ziyaretinde bulunuyoruz.” dedi. Üniversite öğrencilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Gençlerimizin duyarlı bu düşüncelerine yürekten katılıyorum. Şiddet hiçbirşeyin çözümü değildir. Hele ki bilim ve eğitim yuvalarında bu tür hareketler asla tasvip edilemez. Farklı düşünebilirsiniz ancak düşüncenizi şiddetle değil, fikirlerinizle, bilginizle, birikiminizle çözmek en doğru yoldur.” dedi. 

            Ziyarette konuk üniversite öğrencileri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a çiçek takdim ederken, günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekildiler.