GENÇ ZİHİNLERDEN TÜBİTAK BİLİM FUARI

Hatay’ın Defne İlçesi’nde eğitim faaliyetlerine devam eden Selim Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK destekli bilim fuarı ve Resim Sergisi düzenlendi. Fuara Defne İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fuat Yarar, Okul Müdürü Tahsin Görür’ün yanı sıra çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.
GENÇ ZİHİNLERDEN TÜBİTAK BİLİM FUARI
Fuarın açılışında konuşma yapan Defne İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fuat Yarar, “70 projenin yer aldığı ve 150 öğrencinin emek verdiği bu bilim fuarı ve resim sergisine katılmaktan son derece mutluyum. Bilimsel düşünce gençler için son derece önemlidir. Bilimsel düşüncenin gençlere kazandırılması için de bu gibi fuarlar yapılmalıdır. Bu tür etkinliklere bizler de sonuna kadar destek veriyoruz. Fuarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, öğrencileri çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi. Yarar’ın konuşmasının ardından kurdele kesimiyle fuar ziyaretçilere açıldı. Yarar ve ziyaretçiler Bilim fuarını ve resim sergisini gezip öğrencilerden bilgi aldılar. Serginin gezilmesinin ardından katılımcılara hazırlanan ikramlar sunuldu.Burada gazetemize açıklamalarda bulunan Okul Aile Birliği Başkanı Mithat Mersin, “Hayırsever işadamı Hüseyin Akdoğan ve diğer hayırseverler Reşat Ceylan, Abdülkerim Ceylan, Oktay Küçükdüveyki’ye desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Herkese katılımlarından dolayı hoş geldiniz diyor fuarda emeği geçenleri de kutluyorum” dedi.Okul Müdürü Tahsin Görür ise gazetemize yaptığı açıklamada, “Bu fuar 26-27 Mayıs tarihlerinde okulumuzda düzenlenmektedir. Bu fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen başta proje sorumlusu öğretmenimiz Filiz Yeniocak olmak üzere tüm paydaşlara ve özellikle projeleri gerçekleştiren öğrencileri kutluyorum. Umarım bu fuar neticesinde gençlerimiz arasında önemli projeler ilerleyen zamanlarda daha da gelişerek devam eder. Fuara katılan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.Açıklamaların ardından davetliler bahçede kurulan stantta ikram edilen yemekleri yediler ve halk oyunları ekibi gösterisini sundu.Daha sonra çekilen hatıra fotoğrafıyla fuarın açılış programı sona erdi.
Samim SELÇUK
GENÇ ZİHİNLERDEN TÜBİTAK BİLİM FUARI haberi 28 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Defne muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  6205 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle