Gençlerin Ayak Sesleri Sokakları İnletti

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 97. yıl dönümü ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Arsuz’da büyük bir katılım ve coşkuyla kutlandı. 18 Mayıs’ta düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü’nün ardından, 19 Mayıs’ta da gerçekleşen bayram kutlamalarında Arsuzlular adeta birlik ve beraberlik örneği sergiledi.
Gençlerin Ayak Sesleri Sokakları İnletti
Arsuz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası nedeniyle düzenlenen ‘Gençlik Yürüyüşü’nde Arsuz sokaklarını bayraklarla renklendiren gençler, Ata’nın emanetine sonsuza kadar sahip çıkacakları mesajını verdi.Dr. Füsun Sayek başlayan ve şehir merkezi boyunca devam eden yürüyüşe Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, Arsuz Garnizon Komutanı Deniz Albay Ahmet Özturşucu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak, Arsuz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Oğuzhan Kılınç, Arsuz İlçe Jandarma Komutanı Nadir Bilbay, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.Ellerinde Türk bayrakları ve kendilerine bugünü armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün posteri ile yürüyen gençler, yürüyüşün ardından protokol üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.Yürüyüş sonrası öğrencilerle sohbet eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, tüm öğrencilerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, “Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkeyi siz gençlere emanet etti. Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak olanlar sizlersiniz. 97 yıl önce bugün, Türkiye için bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi sonsuz minnet duyguları ile saygıyla anıyoruz" dedi.
Gençlerin Ayak Sesleri Sokakları İnletti haberi 20 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Arsuz Belediyesi adına Hatay Arsuz muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1795 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle