GENÇLİK MERKEZLERİ ARASI TÜRK HALK OYUNLARI YARIŞMALARI BAŞLADI


Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, Antakya Spor Salonunda düzenlenen yarışma öncesi yaptığı konuşmada, yarışmalara 9 ilin katıldığını ve dereceye giren ekiplerin Türkiye şampiyonasında mücadele edeceğini söyledi.
GENÇLİK MERKEZLERİ ARASI TÜRK HALK OYUNLARI YARIŞMALARI BAŞLADI
 Grup şampiyonasının Hatay'da yapılmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Tütüncüoğlu, şöyle devam etti:
     ''Bütün dinlerin bir arada yaşadığı medeniyetler şehri Hatay'da böylesi bir organizasyonun düzenlenmesi bize ayrı bir gurur veriyor. Yarışmanın sonucu bizi hiç ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak ve aynı sağlık ve mutlulukla göndermektir'' dedi.
 
 
     Tütüncüoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün sadece sportif faaliyetlerde bulunmadığını, gençlerin eğitim ve kültürel konularında da gelişmelerini sağlayacak organizasyonlarını düzenlediğini kaydetti.
     Konuşmaların ardından yarışmalara katkıda bulunan hayırsever iş adamı Salih Arslan, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen, Halkoyunları İl Temsilcisi Mithat Kalaycıoğlu ve Antakya Belediyesi Kültür ve Turizm Müdürü Şefi Cengiz Şenkule'ye katkılarından dolayı birer teşekkür belgesi verildi.
     Bu arada, 9 ilin Halk Oyunları ekipleri, hakem ve yöneticiler, Vali Ürgen Alanı'ndan başlattıkları kortej yürüyüşünü Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anatı'nda tamamladılar. Burada Gençlik ve Spor İl Müdürü Tütüncüoğlu ile diğer yetkiler anıta çelenk sundu, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okudular.