GENÇLİK VE KUR'AN KONFERANSI

.Erzin'de Hayırlı İşler Yapma Yaşatma ve Koruma Derneği tarafından ''Gençlik ve Kur'an'' konulu konferans düzenlendi
GENÇLİK VE KUR'AN KONFERANSI
 Türkmenkızı Tesisleri'nde gerçekleşen konferansta ilk olarak saygı duruşu istiklal marşının okunmasının ardından Kur'anı Kerim okundu.
     Hayırlı İşler Yapma Yaşatma Derneği Başkanı Hilmisev Kılaç, etkinlikte yaptığı konuşmada, İmam Hatip Lisesi Yaşatma Derneği'nin adını değiştirerek Hayırlı İşler Yapma Yaşatma ve Koruma Derneği olarak değiştirdiklerini, bu gibi etkinlikleri artırarak sürdüreceklerini söyledi.
 
 
     Ney dinletisi ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri ilahiler okuduktan sonra konuşan İlahiyatçı Yazar ve Eğitimci Mehmet Çelik, Kur'anı Kerim ve Gençlik konulu konuşmasını yaptı.
     Çelik, Hz Muhammed'in gençliğe ve gençlerin yetişmesine çok büyük önem verdiğini belirten Çelik, ''Çünkü peygamberliğinin ilk yıllarından itibaren yanında gençleri bulmuş, birçok yaşlılar İslam'a şiddetle karşı çıkarlarken, gençler Müslüman olmuş ve İslam'a destek vermiş, bu gençlerin çoğu, zengin ve itibarlı ailelerini terk ederek büyük çileler pahasına Hz Peygamber'in (sav) yanında yer almışlardır'' dedi.
     Konferansa İlçe Müftüsü Şemsettin İnceler ve çok sayıda davetli katıldı.
 
 
GENÇLİK VE KUR'AN KONFERANSI haberi 10 Mayıs 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  80055 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle