GENEL-İŞ SENDİKASI HATAY SUBESİ 6. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANTISI

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası 6. olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Başkanlığı Mehmet Güleryüz yeniden başkanlığı getirildi.
GENEL-İŞ SENDİKASI HATAY SUBESİ 6. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANTISI
Güleryüz, Meclis Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığını Genel-İş Sendikası Genel Sekreteri Kani Beko'nun yaptığı genel kurulda yaptığı konuşmada, emeğin kazanılmış haklarına yönelik ciddi saldırıların olduğunu, işsizliğin kitlesel boyutlara ulaştığını söyledi.
 
 
 
 
     Açlık sınırının altında belirlenen asgari ücretin daha da düşürülmesi amacı ile başta bölgesel asgari ücret uygulaması olmak üzere yeni araçların gündeme geldiğini ifade eden Güleryüz, şöyle devam etti:
     ''Torba yasası ile kamu emekçilerinin iş güvenceleri kaldırılmak istenmektedir. Ayrıca sürgün yasallaşmaktadır. Torba yasasının 166. maddesiyle yaklaşık 50 bin belediye işçisine sürgün reva görülmüştür. 'Norm kadro ihtiyaç fazlası' denilerek belediyelerde çalışan işçilerin rızası alınmadan emniyet ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın taşra teşkilatlarına gönderilmesi istenmektedir. Emekçilerin kıdem tazminatının fona devredilerek yağmalanması, taşeronlaşmanın yaygınlaştırılması hükümetin gündeminde yerini korumaktadır.''
     Güleryüz, 12 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek milletvekilliği seçimlerinde AK Parti hükümetine gereken cevabı vereceklerini de sözlerine ekledi.
     Konuşmalardan sonra tek liste ile gidilen seçimlerde Mehmet Güleryüz yeniden başkanlığı getirildi. Sabit Yorgun, Fatma Dadük, Semih Berrak, Yusuf Berkyürek, Naci Yıkar, Engin Kör, İsmail Yıldız ve Gökhan Randa yönetim kurulu üyeliğine getirildiler.