GEZİCİ AŞEVİNDEN YEMEK DAĞITIMI

İHH'NİN GEZİCİ AŞEVİ, İSKENDERUN'DA YAKLAŞIK BİN 300 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ VERDİ
GEZİCİ AŞEVİNDEN YEMEK DAĞITIMI
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'na ait gezici aşevi, Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaklaşık bin 300 kişiye iftar yemeği verdi.
     Sakarya Mahallesi semt pazarına kurulan gezici aşevi iftar sofrasına, İlçe Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İskenderun İnsani Yardım Derneği Başkanı Zekeriya Kanat, yardım gönüllüleri, ilçede faaliyet gösteren bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
     İskenderun İnsani Yardım Derneği Başkanı Zekeriya Kanat, iftar sonrası yaptığı konuşmada, kendilerine yapılan yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine kadar ulaştırıldığını söyledi.
     Yardım hizmetlerinin imkanları ölçüsünde arttırarak sürdürmeye çalışacaklarını belirten Kanat, aşevi TIR'ının İskenderun'daki iftar sofrasında, yaklaşık bin 300 kişinin iftarını açtığını da belirtti.
     Kanat, İskenderun Limanı'nda bekleyen ''Gazze'' gemisinin insani yardım rotasının sel felaketiyle boğuşan Pakistan'a yöneldiğini anımsattı ve Türkiye genelinde Pakistan için toplanacak yardımların İskenderun'dan ''Gazze'' gemisine yüklenerek bu ülkeye gönderileceğini de sözlerine ekledi.
     İftar yemeği ardından, ''Gazze'' gemisi ile Pakistan'a gönderilecek yardım kampanyasına destek çağrısında bulunuldu.