Grup Yorum'dan Cömert ailesine ziyaret

 Grup Yorum üyeleri, Gezi Parkı protestolarına destek eyleminde öldürülen Abdullah Cömert'in ailesine yönelik ziyarette bulundu, taziyelerini bildirdi. 
Grup Yorum'dan Cömert ailesine ziyaret
Abdullah Cömert'in annesi Hatice Cömert ve diğer aile bireyleri tarafından karşılanan Grup Yorum üyeleri, Abdullah'ın ölümünden dolayı üzüntülerini dile getirdi, başsağlığı diledi.
 Gerçekleşen ziyarette direnişin içinde olduklarını, şehir şehir dolaşıp konserlerinde şehitleri andıkları, mücadeleyi büyüttüklerini söyleyen Grup Yorum üyeleri, Cömert ailesine yönelik olarak da “Sizler bizim için bir değersiniz. Şehit verdiniz. Şehitlik kavramını çok iyi biliyoruz” dedi. Ziyarette Abdullah Cömert'in abileri, mücadele, eylemlilik, yas sürecinde Samandağ Evvel Temmuz festivalinde tam tersi olarak şarkı-türkülerle coşkulu anlar yaşanmasını ayrıca Grup Yorum’un da festivale destek olarak konser verecek olmasını eleştirdi. Evvel Temmuz Festivali programı dışında konser vereceklerini ziyarette belirten Grup Yorum üyeleri, şehit varken bir yerde eğlence olamayacağını belirtti,  üstelik konserlerinde herhangi bir eğlence kültürünün yer almadığını, seslendirdikleri parçalarda demokrasi şehitlerini anacaklarını, direnişe destek vereceklerini bildirdi. Cömert ailesi bireyleri ziyarette ayrıca, Grup Yorum üyelerinden, Gündüz caddesinde “Abdullah Cömert alanı” adı verilen mekanda, sürece destek amaçlı olarak bir konser vermeleri talebinde bulundu.