Gübretaş’tan 60. yıl anısına yeni bir eğitim yuvası

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ilimiz programı kapsamında İskenderun İlçesi Denizciler Beldesi’nde yaptırılan Denizciler Gübretaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun açılış törenine katıldı.
Gübretaş’tan 60. yıl anısına yeni bir eğitim yuvası
Bakan Ergin, törende yaptığı konuşmada, kişilerin ve kurumların geleceğe yönelik bir çok yatırımlar yaptığını ama bu yatırımların en anlamlı, en kalıcı ve en hayırlısının eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi.Eğitime katkılarından dolayı hayırseverlere teşekkür eden Bakan Ergin, bu güzel hizmetlerin devamının gelmesini istediklerini ifade etti. Kendisini ilgiyle dinleyen öğrencilere nasihatte bulunan Bakan Ergin, günümüz dünyasında artık iyi olmanın yetmediğini vurgulayarak, ‘Bu zaman diliminin kıymetini bilin. Artık iyi olmak yetmiyor, çok iyi olmak da yetmiyor. Her biriniz ‘en iyi’ olmak zorundasınız, çünkü acımasız bir rekabet var. Çocuklarımız birbirleriyle yarışıyorlar ve en iyiler iyi yerlere geliyor. Onun için henüz yolun başındasınız, bu süreyi çok iyi değerlendireceğinize inanıyorum. Çalışacaksınız ve Büyük Türkiye’nin adımlarını sizler gerçekleştireceksiniz. Bizler size bu imkanı hazırlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, altyapıyı hazırlıyoruz, bayrağımızı daha yukarılara çıkarmak için sizler büyük gayret sarf edeceksiniz.’ şeklinde konuştu. 
 
  Vali Lekesiz de, 32 derslikli okulun protokolünün yaklaşık bir yıl önce imzalandığını ve bir yılın sonunda beldenin böylesine güzel bir eğitim yuvasına kavuştuğunu ifade ederek, Gübretaş’ın yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Her bir okulun, her bir dersliğinin, ilimizin ve ülkemizin gücüne güç kattığını, daha güçlü, daha müreffeh ve daha aydınlık geleceğimize ışık tuttuğunu vurgulayan Lekesiz, ‘Okulumuzun, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize, beldemize hayırlı olmasını dilerim.’ dedi. Gübretaş Genel Müdürü Osman Balta ile Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu da okulun, Gübretaş’ın 60’ıncı yıl hediyesi olduğunu ifade ederek, hayırlı olması dileğinde bulundular ve katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettiler.İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su’nun konuşmasının ardından, İstiklal Marşımızı  okuyan 13 yaşındaki talasemi hastası Ahmet Yıldız, izleyicilerden büyük alkış aldı. Daha sonra kurdele kesilerek okulun açılışı gerçekleştirildi, ardından Bakan Ergin, Vali Lekesiz, Hatay Milletvekilleri H.Bayram Türkoğlu ve Adem Yeşildal, MKÜ Rektörü Prof.Dr.H.Salih Güder, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Mustafa Başoğlu,  Gübretaş Genel Müdürü Osman Balta ile Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Şimşek  ve diğer katılımcılar okulu gezerek öğrencilere çeşitli hediyeler verdiler ve onlarla bir süre sohbet ettiler.Törende ayrıca Bakan Ergin, katkılarından dolayı Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu’ya bir de plaket verdi.