GÜL: -''TÜRKİYE, BÜTÜN İMKANLARI SEFERBER EDEREK TERÖRÜ GÜNDEMDEN KALDIRACAKTIR''

CUMHURBAŞKANI GÜL
HİÇ KORKUYA GEREK YOKTUR AÇIKÇASI. ENGELLEMELER ZATEN NETİCE DE VERMEMEKTEDİR'' -''HİÇKİMSE NE GÜMRÜK DUVARLARIYLA NE BAŞKA İMKANLARLA SINIRLARINI DÜNYADAN TECRİT EDEMEZ, ÜLKESİNİ TECRİT EDEMEZ''
GÜL: -''TÜRKİYE, BÜTÜN İMKANLARI SEFERBER EDEREK TERÖRÜ GÜNDEMDEN KALDIRACAKTIR''
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin bütün imkanları seferber ederek, terörü gündemden kaldıracağını söyledi.
     Cumhurbaşkanı Gül, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'i makamında ziyaret etti.
     Gül, burada bir gazetecinin, Taksim'de meydana gelen patlamada teröristin PKK'lı olduğunun belirlendiğini hatırlatarak, ''Bir tarafta eylemsizlik kararı, bir tarafta canlı bomba eylemi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine, güvenlik kuruluşlarının bunların analizlerini detaylı olarak yaptıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Gül, ''Şu bir gerçek ki Türkiye, terörle nereden gelirse gelsin, hangi kaynaklı olursa olsun kararlı bir şekilde mücadelesine devam edecektir'' dedi.
     Terörle mücadelenin birçok yönünün bulunduğuna işaret eden Gül, ''Sadece silahlı yönü değil, başka yönleri de vardır. Türkiye, bütün imkanları seferber ederek terörü gündemden kaldıracaktır. Bütün güvenlik birimlerimizin, devletin bütün ilgililerinin birinci önceliği de budur'' diye konuştu.
     Cumhurbaşkanı Gül, bir başka gazetecinin, internet paylaşım sitesi ''youtube''un tekrar yasaklanmasıyla ilgili sorusunu yanıtlarken de daha önce bu konuya dikkat çektiğini söyledi. Gül, şöyle konuştu:
     ''Türkiye'nin geldiği seviyede bu tip şeyleri yasaklayan bir ülke sınıfına girmemesi gerektirir. Şüphesiz ki çeşitli konulardan kaynaklanan bazı problemler vardır ama bu problemlerin bir şekilde muhakkak halledilmesi gerekir. Dünya zaten çok şeffaf hale gelmiştir. Hiç kimse ne gümrük duvarlarıyla ne başka imkanlarla sınırlarını dünyadan tecrit edemez, ülkesini tecrit edemez. Bizim kendimize olan özgüvenimiz büyüktür. Zaman zaman bu şeffaflığın yarattığı olumsuzluklar ortaya çıksa da Türkiye özgüveniyle, sağlam duruşuyla bütün bunların üstesinden gelecektir. Hiç korkuya gerek yoktur açıkçası. O açıdan engellemeler zaten netice de vermemektedir. Benim kanaatimi bu konuda biliyorsunuz. Son gelişmeler nedir, onlara bakacağız.''